بهترین ایده ها برای طراحی تراس با ترموود

ترموود به علت مقاومت بالایی که در برابر شرایط جوی و عوامل آسیب زا از خود نشان می دهد، کاربردهای گسترده ای دارد. در ادامه به توضیحاتی درباره انواع بالکن ترمووود و قیمت آنها ارائه دهیم؛ همچنین ایده هایی برای طراحی تراس با چوب ترمو عرضه کرده و بهترین مجموعه فعال در حوزه اجرای ترموود تراس را معرفی خواهیم نمود.

طراحی تراس با چوب ترموود

طراحی تراس با چوب ترموود

تراس منزل را می توان به مکانی زیبا برای استراحت، سرگرمی، نوشیدن چای و حتی برگزاری دورهمی‌های کوچک دوستانه یا خانوادگی تبدیل نمود. تردیدی وجود ندارد که ترموود، یکی از بهترین متریا‌ل‌هایی است که در طراحی حرفه ای تراس به کار می رود؛ اجرای صحیح این چوب، بالکن را به فضایی رویایی و ایده آل تبدیل می کند.

شایان ذکر است که همه یا بخشی از کف، دیوارها، سقف و نمای بیرونی تراس را می توان با استفاده از ترموود پوشاند؛ علاوه بر این تراس ترموود می تواند، دارای گلدان چوبی، فلاورباکس و سایر لوازم تزئینی باشد؛ البته به کاربردن چمن مصنوعی و گیاهان در کنار دکوراسیون چوبی، بالکن را به محیطی زیبا و رویایی تبدیل می‌کند.

چند ایده برای طراحی تراس با چوب ترمو

در این قسمت، قصد داریم، چند نکته جهت یافتن ایده برای طراحی تراس با ترموود بیان کنیم. هر کس با توجه به سلیقه و شرایط مکان خود می تواند، از این ایده ها استفاده کند.

 • استفاده از کفپوش ترموود در کنار باغچه چمن مصنوعی که دور تا دور آن را سنگریزه فرا گرفته است.
 • به کار بردن ترموود تیره یا قهوه ای روشن در کنار رنگ سفید (رنگ روغن، سنگ یا سرامیک سفید)
 • پوشاندن دور تا دور بالکن از گلدان یا درختچه، همراه با دیوارپوش ترموود در کنار میز و صندلی چوبی
 • استفاده از میز و صندلی شیشه ای در بالکن تمام ترموود
 • بالکن بزرگ را می توان به شکل روف گاردن درآورد، یا حتی یک آلاچیق کوچک برای آن ترتیب داد.
 • پارتیشن بندی بالکن با استفاده از ترموود (مثلاً فضایی برای نشستن و فضایی برای باربیکیو)
 • بخشی از کف، ترموود و بخشی دیگر چمن مصنوعی که برای بازی کودک طراحی می شود.
 • به کار بردن چند رنگ چوب ترموود به صورت ترکیبی در کنار یکدیگر (مثلاً شطرنجی یا راه راه)
 • ترموود رنگ روشن، بالکن کوچک را بزرگتر نشان می دهد.
 • برای بالکن کوچک می‌توان از گلدان‌های دیواری یا آویزان در کنار کف و دیوار ترموود استفاده کرد.
 • اگر بالکن فضای کافی برای قرار دادن میز و صندلی یا مبلمان ندارد، می‌توان اطراف آن را نیمکت ترموود قرار داد.
 • در صورتی که بالکن فضای کافی دارد، می توان در اطراف آن از درختچه‌های کاج و … استفاده کرد؛ گلدان‌های بزرگ در آن قرار داد؛ قفسه‌هایی برای قرار دادن گلدان و لوازم تزئینی طراحی کرد.
خدمات ما

انواع ترموود تراس

انواع چوب ترموود از نظر ضخامت، کیفیت، میزان تراکم و مشخصات ظاهری با هم فرق دارند. برای تراس باید از چوب های مخصوص فضای بیرونی ساختمان استفاده کرد.

حداقل ضخامت این چوب ها 19 میل است؛ برای کف، دیوار و سقف تراس به کار می روند؛ همچنین در صورت نیاز به ساخت سایه بان یا آلاچیق در تراس می توان از آنها استفاده کرد. در یک دسته بندی دیگر انواع ترموود تراس را به دو گروه کلی زیر تقسیم می کنند:

انواع ترموود تراس

ترموود گره پروانه

این محصول، عموماً از گونه های درخت کاج ساسنا به دست می آید؛ دارای گره های زیبای پروانه ای در طول است؛ چگالی بالا و استحکام فوق العاده ای دارد.

ترموود گره ساده

چوب های دارای گره ساده، فندقی یا بادامی، معمولاً با استفاده از چوب گونه یولکا تولید می شوند؛ نسبت به نمونه قبلی، زیبایی کمتر و چگالی پایین تری دارند.

ضمانت کالا

کیفیت بالا محصولات

متخصصین مجرب

تحویل فوری

مزایای طراحی تراس با ترمووود

مزایای طراحی تراس با ترمووود

ظاهر زیبا، جذاب، گرم و چشم نواز، یکی از ویژگی‌های تراس چوبی ترموود است؛ اما طراحی بالکن با این متریال، مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • دارای استحکام بالا و مقاوم در برابر پوسیدگی
 • مقاوم در برابر عوامل محیطی از جمله رطوبت، نور آفتاب و تغییرات دمایی
 • دچار حشره، کپک، قارچ و … نمی شود.
 • دارای وزن سبک
 • اجرای راحت و سریع
 • با سایر متریال‌ها به راحتی هماهنگ می شود.
 • نظافت چوب ترموود به آسانی صورت می گیرد.

نکات راهنمای طراحی تراس با ترموود

در طراحی تراس با ترموود، علاوه بر توجه به جنبه های زیبایی، باید کیفیت و کاربردی بودن بالکن را نیز در نظر گرفت. برخی از نکات مهم طراحی تراس با چوب ترمو را در زیر آورده ایم:

استفاده از ترموود باکیفیت و مناسب برای تراس

به طور کلی برای تراس باید از ترموود مرغوب با ضخامت مناسب که مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد، استفاده کرد؛ البته در این راستا متراژ بالکن و سایر شرایط حاکم بر آن نیز در نظر گرفته می شوند.

به طور کلی ترموودی که قرار است، کف تراس را بپوشاند، باید حداقل 19 میلی متر ضخامت داشته باشد.

ترموود دیوار تراس نیز باید نسبت به ترموود داخلی، ضخیم تر و مرغوب‌تر باشد. سوای از اینها بهتر است، برای رنگ آمیزی ترموود تراس از رنگ‌های روغنی مخصوص استفاده کرد که مقاومت چوب را در برابر نور و رطوبت افزایش می دهند.

به کار بردن ترموود به میزان متعادل

برخلاف باور برخی افراد، صرفاً پوشاندن همه بخش های تراس با ترموود، برای زیبایی کار کافی نیست. قبل از هر چیز باید طراحی مناسبی انجام داد و چوب ترموود را به میزان متعادل در کنار پوشش گیاهی، همچنین سنگ، شیشه و سایر متریال‌ها به کار برد.

در نظر گرفتن محلی برای تخلیه آب برای بالکن

یکی از موارد مهمی که در هنگام طراحی تراس باید به آن دقت کرد، مسئله تخلیه آب است؛ این مقوله هم برای شستشوی بالکن و هم از نظر در معرض برف و باران بودن این مکان اهمیت دارد. با زهکشی یا لوله کشی مناسب می توان آب را به سمت کفشور تراس هدایت کرد. ناگفته نماند که تخلیه صحیح آب، تاثیر زیادی بر طول عمر ترموود بالکن دارد.

قیمت انواع چوب ترموود تراس

قیمت ترموود تراس، وابسته به فاکتورهای گوناگونی از جمله نوع چوب، روش تولید، محل تولید، رنگ، مشخصات ظاهری، ابعاد و کاربرد آن است؛ به عنوان مثال قیمت ترمووود کف بالکن با قیمت ترموود سقف متفاوت است؛ البته ترمووود کف تراس، تنوع بالایی دارد و قیمت ارقام مختلف آن با هم فرق دارد.

ناگفته نماند که قیمت تایل ترموود با الوار آن متفاوت است. معمولاً به منظور نصب آسان، در کف، دیوارها و سقف از تایل و برای ساخت سایر لوازم از الوار استفاده می کنند.

یکی دیگر از مزایای قابل ذکر رسپیناوود، مشتری مداری و عرضه محصولات متنوع با نرخ مناسب است؛ از این رو قیمت ترموود بالکن، همچنین هزیه اجرای تراس چوبی در این شرکت، معقول می باشد.

نکات راهنمای طراحی تراس با ترموود

خرید ترموود تراس

خرید ترموود تراس

داشتن یک تراس ترموود، شیک، لاکچری و ماندگار، نیازمند گذراندن چندین مرحله دشوار است. نخست باید با توجه به مساحت، سبک ساختمان‌، شکل ظاهری ساختمان‌های مجاور و سایر شرایط، طراحی مناسبی انجام داد؛ سپس نوبت به خرید ترموود اصل، مرغوب و استاندارد متناسب با طرح می رسد؛ در نهایت نیز اجرای باکیفیت کار بسیار مهم است.

بهترین روش برای خرید ترموود تراس، مراجعه به مرکزی است که اولاً کیفیت محصول را در اولویت قرار دهد؛ ثانیاً در حوزه طراحی و اجرای بالکن چوبی، فعالیت داشته باشد.

خبر خوب این است که شرکت ترموود چوب علاوه بر تولید و فروش انواع چوب ترموود، طراحی و اجرای سقف پرگولار و اجرا تراس را نیز بر عهده می گیرد. کلیه مراحل کار (از طراحی تا اجرا) زیر نظر کارشناسان خبره صورت می گیرد.

مهم ترین مزیت مجموعه رسپیناوو این است که محصولات و خدمات خود را به مدت 10 سال ضمانت می کند.

یعنی اگر در طول این مدت، مشکلی برای ترموود تراس پیش آید، شرکت ترمیم آن را بدون دریافت هزینه بر عهده می گیرد؛ هر چند که تاکنون چنین موردی گزارش نشده است. یکی دیگر از مزایای رسپیناوود، ارائه مشاوره رایگان (پیش از خرید) در خصوص طراحی بالکن ترموود می باشد.

فرم ثبت سفارش

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نشانی:
لطفا به این مطلب امتیاز دهید ...
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info