چوب ترموود فنلاندی اصل

خرید چوب ترموود فنلاندی با ارزان ترین قیمت

یکی از موضوعاتی که در طراحی ساختمان ها و زیبایی بخشیدن به آن ها اهمیت زیادی دارد استفاده از چوب و فرآورده های چوبی در ساخت آن ها است.

به طور کلی جذاب بودن استفاده از چوب در طراحی نمای خارجی یا دکوراسیون داخلی ساختمان ها از یک طرف و شرایط گوناگون آب و هوایی نیز از سویی دیگر باعث شد که به فکر ساخت محصولی برای ساخت و ساز بیوفتند که به طور کامل از چوب ساخته شده است و در عین حال از مقاومت بالایی نیز برخودار باشد.

محصول تولید شده نهایی چوب ترمووود نام گرفت و توانست کاربردها و استفاده های مختلفی را در صنعت ساختمان سازی به خود اختصاص دهد. در این اینجا قصد داریم شما را با جذاب ترین و بهترین نوع ترموود یعنی ترموود فنلاندی و استفاده های گوناگون آن به طور کامل آشنا کنیم پس تا پایان همراه ما باشید.

چوب ترموود فنلاندی چیست؟

همان طور که می دانید به کار بردن چوب و محصولات آن در ساخت و ساز از گذشته نیز نیز مورد استفاده بوده و تا به امروز نیز ادامه داشته است. البته امروزه با شیوه و سبکی نوین انجام می شود که مسلما زیبایی بیشتری نیز دارد.

یکی از با کیفیت ترین و بهترین محصولات چوبی که برای اولین بار در کشور فنلاند تولید شد ، ترموود فنلاندی است. البته لازم به ذکر است که دانش و فناوری ساخت ترموود فنلاندی بعد از مدت کوتاهی به سایر کشورهای جهان نیز منتقل شد ولی اجرای ترموود فنلاندی همچنان در بسیاری از کشور ها اولین انتحاب است.

ترموود فنلاند

ترموودهای فنلاندی به این صورت ساخته می شوند که ابتدا چوب های خام برش داده شده و سپس تحت روش اصلاح حرارتی با استفاده از بخار آب و گرما قرار می گیرند. البته فراِیند گفته شده برای تولید چوب فنلاندی در سه مرحله مختلف انجام می شود.

در پایان این مراحل چوب ترموود فنلاندی که حاصل شده از مقاومت فیزیکی و شیمیایی بسیار بالا و فوق العاده ای برخوردار است.

به همین جهت است که ترموود فنلاندی را می توان با خیال راحت برای ساخت نماهای خارجی ساختمان و فضاهای باز مورد استفاده قرار داد و از کیفیت و مقاومت آن در شرایط جوی مختلف به طور کامل اطمینان داشت.

ترمود فنلاند

مزایای ترموود فنلاندی

ترموود فنلاندی داری مزایای بسیاری است که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 ترموودهای فنلاندی برای ساخته شدن مراحل طولانی و دقیقی را طی می کنند که این مراحل باعث ایجاد یک بافت چوب مرغوب می شود. این نوع چوب در مقایسه با چوب های تولید شده در کشور های دیگر از کیفیت بالاتری برخوردار است و در نتیجه قیمت بالاتری نیز با توجه به این کیفیت خواهد داشت.

به طور کلی می‌ توان گفت چوب ترموود فنلاندی از لحاظ مقاومت و کیفیت در سطح بسیار بالاتری نسبت به ترموود کشورهای دیگر قرار دارد. با این وجود درست است که قیمت ترمووود فنلاندی بیشتر است ولی این قیمت بالا به دلیل کیفیت و مقاومت عالی آن است که باعث می شود هزینه های تعمیر و نگهداری آن کاهش پیدا کند.

1403-03-27
مشخصات
 • مقع : 92*16 و 16*118
 • نوع : SHP
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع 200 هزار تومان
1403-03-27
مشخصات
 • مقع : 92*16
 • نوع : UTV
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع 200 هزار تومان
1403-03-27
مشخصات
 • مقع : 118 , 95 , 92*19
 • نوع : SHP
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع 200 هزار تومان
1403-03-27
مشخصات
 • مقع : 140*20
 • نوع : UTV
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع 200 هزار تومان
1403-03-27
مشخصات
 • مقع : 118 , 92*16
 • نوع : SHP
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع 200 هزار تومان
1403-03-27
مشخصات
 • مقع : 68 ,92 , 42*42
 • نوع : SHP
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع 200 هزار تومان
1403-03-27
مشخصات
 • مقع : 140*42
 • نوع : SHP
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع 200 هزار تومان

استعلام قیمت و تماس باما
کارشناسان فروش ما به صورت 24 ساعته منتظر شنیدن صدای گرمتان هستند
تماس سریع

انواع ترموود فنلاندی از نظر ضخامت

چوب ترمووود فنلاندی دارای ضخامت های مختلفی است که هر کدام از آن ها بر اساس ویژگی هایی که دارند می توانند در قسمت های مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. از طرف دیگر عرض این چوب ها نیز بر اساس استانداردهای مختلفی متفاوت هستند. به طور کلی می توان گفت شکل ظاهری چوب های ترمووود می ‌توانند با یکدیگر تفاوت داشته باشد. جهت نصب ترموود روی دیوار بهتر است از چوب های ضخیم تر استفاده کرد.

SHP

این نوع از یک سطح صاف و صیقلی تشکیل شده است و به همان صورتی که ساخته می شود بدون هیچ گونه تغییری به فروش می رسد.

DECK

این نوع از چوب ترموود از شکاف هایی به صورت موازی و با اندازه های یکسان تشکیل شده است تا از این طریق جلوی لغزیدن آن گرفته شود.

UTS و UTV

در این نمونه چوب ها به صورت فاق و زبانه در روی یکدیگر قرار می گیرند و باعث ایجاد جلوه زیبا و فوق العاده در نما می شوند.

تنوع رنگی چوب فنلاندی

همان طور که گفته شد ترموود ها به دلیل حرارت بسیار بالایی که در هنگام فرایند ساخت ( بیش از ۲۰۰ درجه سانتی گراد ) می ‌بینند به رنگ های قهوه ای تیره در می آیند. در نتیجه برای زیبایی بخشیدن به آن ها و داشتن تنوع رنگی بیشتر استفاده از رنگ های متنوع که مخصوص ترمووود است برای آن ها توصیه می شود.

از آن جایی که بهترین نوع چوب های ترمووود در جهان از درختان کاج پرورشی در شمال فنلاند تولید می‌ شود این کشور در زمینه تولید رنگ های ترمو نیز پیشتاز بوده و دارای سابقه طولانی است. به طور کلی رنگ های مناسب و قابل استفاده برای چوب ترمو را می توان به دو دسته رنگ های پایه آب و رنگ های پایه روغن تقسیم کرد.

ترموود دکوراسیون داخلی

رنگ های پایه آب حدوداً بین ۲ الی ۳ میلی متر می تواند در چوب نفوذ کرده و خشک شوند. این نوع از رنگ ها با وجود اینکه هیچ نوع لایه خارجی روی چوب ایجاد نمی کنند، باعث تغییر رنگ چوب و محافظت از چوب در برابر اشعه UV خورشید می شوند. با استفاده از این نوع از رنگ ها که پایه آب دارند خطر پوسته پوسته شدن برای ترمو چوب تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

check

چگونه از کیفیت ترموود فنلاندی مطمئن شویم؟

چوب ترمووود فنلاندی با استفاده از یک فرآیند تولید ثبت شده ساخته می شود و به عبارتی دارای یک علامت تجاری ثبت شده است که این علامت فقط به وسیله شرکت هایی که مجوز این کار را دارند و عضو انجمن بین المللی در مورد هستند قابل استفاده است. به همین دلیل شما می‌ توانید هنگام خرید ترمووود از مراکز معتبر از کیفیت آن مطمئن باشید.

ترموود فنلاندی در چه قسمت هایی از ساختمان کاربرد دارد؟

ترموودهای فنلاندی در بخش های مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

مراحل ساخت ترموود فنلاندی

برای ساخت ترمووود فنلاندی مراحل مختلفی طی می شود که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم. این مراحل عبارتند از:

4

مرحله چهارم

در این مرحله که مرحله نهایی تولید ترموود فنلاندی است دما به حدود 100 درجه کاهش پیدا می کند. همچنین در این مرحله چوب بخشی از رطوبت از دست رفته خود را مجدد جذب می کند.

3

مرحله سوم

در این مرحله باید دما را به آرامی بالا برد و به 190 تا 220 درجه سانتی گراد رسانده شود. به این ترتیب و در این دما صمغ بافت و رزین موجود در چوب خارج می شود.

2

مرحله دوم

در این مرحله باید قطعات برش خورده چوب را در دمای بین 100 تا 130 درجه سانتی گراد قرار داد. این مرحله به منظور گرفتن رطوبت موجود در چوب است و در نهایت پس از این کار چوب به طور کلی رطوبت خود را از دست می دهد و خشک می شود.

1

مرحله اول

ابتدا باید چوب درختان در ابعاد و اندازه های استاندارد برش داده شود.

به طور کلی بعد از گذراندن این فرایند چوب دچار تغییر در خواص و ویژگی های ظاهری می شود و مقاومت آن تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند. در رابطه با رنگ نیز بعد از این مراحل رنگ چوب تیره تر و زیباتر می شود.

استعلام قیمت و تماس باما
کارشناسان فروش ما به صورت 24 ساعته منتظر شنیدن صدای گرمتان هستند
تماس سریع

انواع گره ها در چوب ترموود فنلاندی

چوب های ترموود فنلاندی دارای گره هستند و گره های موجود در آن ها را می توان در دو گروه گره های پروانه ای و فندقی تقسیم بندی کرد. وجود گره در چوب یکی از موضوعاتی است که که به صورت مستقیم در زیبایی چوب نقش دارد و ظاهر جذابی را به ترموود فنلاندی می بخشد.

این که گره های موجود در چوب از چه نوعی باشند بستگی به نوع چوبی دارد که ترمووود از آن تهیه شده است. به عنوان مثال: چوب های ساسنا و چوب های کاج دارای گره های پروانه ای و چوب های یولکا دارای گره هایی از نوع فندقی هستند.

البته لازم به ذکر است از میان این دو نمونه گره، چوب هایی که دارای گره های پروانه ای هستند به این دلیل که دارای تقارن و زیبایی خاصی هستند؛ توانسته اند طرفداران بیشتری را به خود اختصاص دهند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

گره در چوب ترموود

ویژگی های یک چوب ترموود فنلاندی خوب

عدم تغییر در رنگ : ممکن است در برخی از موارد با انواعی از ترمووود مواجه شوید که به اسم ترموود فنلاندی به فروش می رسند ولی در هنگام قرار گرفتن در برابر نور آفتاب تغییر رنگ می دهند و با مرور زمان نیز ممکن است در اثر تغییرات محیطی دچار فرسایش، خوردگی و سایش شوند. به همین جهت باید هنگام خرید به این نکته توجه ویژه ای شود که چوب ترموود فنلاندی با کیفیتی تهیه کنید.

• چگالی چوب ترموود : یکی از مهم ترین موضوعاتی که می تواند به ما در خرید یک ترموود خوب و با کیفیت کمک کند و وجه تمایز ترموود خوب و بد محسوب می شود چگالی چوب ترموود است. به این صورت که چوب های دارای چگالی متوسط کاملا مطلوب هستند و چگالی های بسیار بالا یا خیلی پایین مناسب نیستند. به این معنی که چوب های دارای چگالی بالا باعث افزایش دادن وزن سازه شده و در نهایت استفاده از آن را با محدودیت مواجه می کنند. در مقابل چوب های دارای چگالی پایین نیز کیفیت و استحکام سازه مورد نظر را به شدت کاهش می دهند. در نتیجه ترموود دارای چگالی متوسط بهترین و مناسب ترین گزینه است.

• ترگ خوردگی : معمولا ترمووودهای موجود در بازار با استفاده از دو سطح کیفیت یا گرید A و B مشخص می شوند. به این صورت که ترموودهایی که در گرید A قرار دارند هیچ نوع ترک خوردگی یا سوختگی را در سطح یا بخش های زیرین خود ندارند. به همین ترتیب چوب های موجود در گریدهای پایین تر دارای انواع ترک خوردگی هستند و از قیمت پایین تری نیز برخوردار هستند.

رگه های موجود در چوب ترمووود : یکی از موارد دیگری که می تواند به ما در تشخیص کیفیت ترموود فنلاندی کمک کند وجود رگه های موجود در ترموود است. یکی از بهترین و با کیفیت ترین ترموودها، نمونه هایی هستند که از بخش های میانی چوب تهیه شده اند چون این بخش با کیفیت ترین قسمت چوب است. به همین ترتیب هر چقدر از قیمت میانی چوب فاصله بگیریم رگه های موجود در چوب بازتر می شود و کیفیت آن نیز کاهش پیدا می کند.

گره های موجود در ترموود فنلاندی : همان طور که در قبل نیز اشاره شد گره هایی که در چوب ترموود مشاهده می شود دارای انواع مختلفی هستند ولی باید توجه داشت که چوب هایی که دارای گره های سالم و زنده هستند باید در تولید چوب ترموود مورد استفاده قرار گیرند.

داشتن لکه های سطحی : ممکن است در هنگام خرید ترموود با لکه های سوختگی تیره در سطح برخی از نمونه ها مواجه شوید. باید توجه داشته باشید که وجود این لکه ها نشان دهنده پوسیدگی و در نهایت نیز آسیب پذیر بودن آن چوب در اثر فرسایش است. بنابراین چوب هایی که چنین مشخصه ای داشتند را به هیچ وجه نخرید.

رنگ چوب ترموود : این نکته را باید در نظر گرفت که چوب های ترموودی که با استفاده از روش های استاندارد تولید شده باشند دارای رنگ تیره تری هستند. در نتیجه آن دسته از چوب هایی که به نام ترمووود فنلاندی در بازار عرضه می شوند و دارای رنگ روشنی هستند در شرایط استاندارد تولید نشده اند.

فرم ثبت سفارش

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نشانی:
5/5 - (4 امتیاز)
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info