ترمووود ایرانی

ترمووود ایرانی | ترمووود ارزان

استفاده از چوب در ساخت و ساز برای دادن جلوه بهتر و زیبا تر به ساختمان ها از جمله روش هایی بوده که از گذشته تا به امروز رواج داشته و از آن استفاده شده است و در حال حاضر نیز رونق دارد. استفاده از سازه های چوبی در عین داشتن زیبایی و ایجاد یک بنای مدرن، از نظر سلامتی نیز برای انسان بسیار مفید است. با این وجود بهتر است از محصولاتی استفاده شود که برای محیط زیست نیز خطری نداشته باشند. امروزه نیز این روش پیشرفت های زیادی داشته و انواع مختلفی از چوب ها برای استفاده به این منظور تولید شده اند. چوب های ترموود یکی از این انواع هستند که دارای نمونه ها و کیفیت های مختلفی هستند و در دو نوع ترموود فنلاندی و ایرانی به بازار عرضه می شوند. در این مبحث قصد داریم شما را با چوب ترموود ایرانی آشنا کرده و ویژگی ها ، موارد استفاده ، انواع ، مزایا و … را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

آشنایی با ترموود ایرانی

ترموودهای ایرانی در کشور خودمان تولید می شوند و تمامی فرایندهای مربوط به ساخت آن در ایران انجام می شود. این نوع ترموود دارای ویژگی های خاصی است و موارد استفاده متفاوتی دارد. ترموود ایرانی از نظر کیفیت در سطح پایین تری در مقایسه با نمونه فنلاندی آن قرار دارد البته دوام و طول عمر آن برای استفاده در فضاهای داخلی ساختمان در حد بسیار مطلوبی قرار دارد و مشکلی از نظر استفاده ندارد.

به طور کلی استفاده از ترموود ایرانی برای افرادی توصیه می شود که به دنبال ترموود با قیمت کمتر هستند و کیفیت ترموود در درجه اول اهمیت از نظر آن ها قرار ندارد. البته باید گفت که ترموود ایرانی کیفیت ضعیفی ندارد بلکه در مقایسه با ترموود فنلاندی این طور گفته می شود. همه موارد گفته شده در رابطه با ترموود ایرانی به نوع استفاده در فضای ساختمان و ساخت و ساز و میزان بودجه ای که برای آن در نظر گرفته شده است بستگی دارد. به طور کلی باید گفت ترموود های ایرانی نیز دارای کیفیت های خوب و مورد قبولی هستند و می توان از آن ها برای هر چه زیباتر شدن ظاهر ساختمان استفاده کرد.

ترمو وود ایرانی
ترموود ایرانی در تهران

مزایای ترموود ایرانی

ترموود ایرانی نیز مانند نمونه های خارجی دارای مزایای بسیاری است که برخی از مهم ترین این مزایا عبارتند از:

ترموودهای ایرانی مانند نمونه فنلاندی از نظر کیفیت دارای درجه بندی مختلفی هستند و به سه نوع درجه 1، درجه 2 و درجه 3 تقسیم می شوند. معروف ترین و با کیفیت ترین نوع ترموود ایرانی نوع درجه 1 آن است. ترمو وود های ایرانی بر اساس همین کیفیت های مختلف قیمت گذاری می شود به این صورت که قیمت چوب ترموود ایرانی درجه یک از قیمت چوب ترموود ایرانی درجه 2 بالاتر است و به همین ترتیب نیز درجه 2 از درجه 3 بیشتر خواهد بود. مسلما چوب هایی که قیمت بالاتری دارند از کیفیت مطلوب تری نیز برخوردار هستند و این که کدام نمونه و با چه درجه کیفی برای استفاده تهیه شود به خود مشتری و بودجه مورد نظرش بستگی دارد. اگر به دنبال خرید ترموود ارزان هستید و کیفیت برای شما شرط اصلی و اساسی نیست می توانید از ترمو وود ایرانی با درجه کیفی پایین تر استفاده کنید.

آذر 1400
مشخصات
 • مقع : 92*10
 • نوع : سوپر چوب ایرانی
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع : ۹۰ هزار تومان
آذر 1400
مشخصات
 • مقع : 92*10 (درجه ۱)
 • نوع : سوپر چوب ایرانی
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع ۹۰ هزار تومان
آذر 1400
مشخصات
 • مقع : 92*16
 • نوع : سوپر چوب ایرانی
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع ۹۰ هزار تومان
آذر 1400
مشخصات
 • مقع : 92*19 (سوپر چوب گره پروانه ای)
 • نوع : سوپر چوب ایرانی
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع : ۹۰ هزار تومان
آذر 1400
مشخصات
 • مقع : 92*19 (سوپر چوب ایرانی)
 • نوع : سوپر چوب ایرانی
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع ۹۰ هزار تومان
آذر 1400
مشخصات
 • مقع : 92*19 (درجه ۱)
 • نوع : سوپر چوب ایرانی
 • چوب درخت کاج
 • قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع ۹۰ هزار تومان

استعلام قیمت و تماس باما
کارشناسان فروش ما به صورت 24 ساعته منتظر شنیدن صدای گرمتان هستند
تماس سریع

انواع ترمووود ایرانی

ترموودهای ایرانی هم مانند نمونه های فنلاندی در نمونه ها و اندازه های گوناگونی در بازار عرضه می شوند که هر کدام از انواع آن قیمت های متفاوتی نیز دارد. ترموود ایرانی در سایزهای مختلفی طراحی و ساخته می شوند و هر کدام از این سایزها در موارد خاصی قابل استفاده هستند. برخی از مهم ترین و پر استفاده ترین آن ها عبارتند از:

چوب ترموود ایرانی در سایز 92*16

این نوع از ترموود ایرانی که یکی از معروف ترین سایزهای ترموود میباشد در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و افراد در پروژه های مختلف از آن استفاده میکنند

چوب ترموود ایرانی در سایز 92*19

این سایز از ترموود ایرانی نیز بسیار پر طرفدار است و در موارد مختلفی از آن استفاده می شود. از ویژگی های آن نیز می توان به استحکام خوب آن اشاره کرد.

چوب ترموود ایرانی در سایز 42*42

این نمونه چوب بسیار خاصی است و از آن در مکان های خاصی نیز استفاده می شود. این سایز از چوب ترموود یک دفعه مورد منتخب زیبا ترین ترموود قرار گرفته است.

چوب ترموود ایرانی در سایز 117*26

این سایز از ترموود یکی از سایزهایی است که مورد علاقه مشتریان زیادی قرار دارد و از آن در ساخت و سازهای خود استفاده می کنند.

ماده اولیه چوب ترموود ایرانی

همان طور که گفته شد ترموودها دارای نمونه فنلاندی و ایرانی هستند. ماده اولیه ترموود فنلاندی از چوب های با کیفیت کاج سوزنی یا پاین است که در شمال فنلاند رشد می کند و به همین جهت کیفیت بسیار بالایی نیز دارد و دارای گره های منظمی در بافت خود است. در مقابل ترمو وود ایرانی در ابتدا از چوب های درختان کاج روسی ساخته می شد ولی با توجه به این که چوب های خام کاج روسی در مقایسه با نمونه فنلاندی از کیفیت پایین تری برخوردار بودند که این موضوع سبب شد تا تولید کنندگان ایرانی مجبور شوند چوب های کاج فنلاندی را وارد کنند.

چوب های ترموود ایرانی از آن جایی که در سطح خود دارای گره ها و ترک های بیشتری هستند از نظر مقاومت در سطح پایین تری قرار دارند و استفاده از آن ها برای نما و فضاهای بیرونی ساختمان که بیشتر در معرض تغییرات آب و هوایی و شرایط محیطی قرار دارند مناسب نیست و توصیه نمی شود.

استعلام قیمت و تماس باما
کارشناسان فروش ما به صورت 24 ساعته منتظر شنیدن صدای گرمتان هستند
تماس سریع

چوب ترمو نما
checked

ترموود ایرانی در تهران

تولیدی ها و شرکت های زیادی در ایران و به خصوص در تهران وجود دارند که به ساخت و عرضه ترموود ایرانی مشغول هستند. یکی از شرکت های معروف در زمینه عرضه محصولات چوبی ترموود ایرانی در تهران ؛ گروه صنعتی رسپینا چوب راشین است که یکی از نمایندگان رسمی محصولات ترموود است و به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کند. این شرکت همچنین در چند شهر دیگر ایران از جمله : اردکان یزد ، گیلان ، قم ، تهران ، یزد ، کرج ، کردان ، دماوند و اراک دارای نمایندگی است و به فعالیت می پردازد. شما نیز می توانید برای تهیه محصولات چوبی ترموود ایرانی در تهران و سایر شهرهای ایران با این گروه صنعتی در ارتباط باشید.

tehran

موارد استفاده از چوب ترموود ایرانی

ترمو وود ایرانی در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که برخی از مهم ترین کاربردهای آن شامل موارد زیر است:

ترمو ایرانی

قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان

پنجره چوبی

قابل استفاده برای ساخت درب و پنجره

استفاده به منظور ساخت وسایل تزئیناتی چوبی مانند: گلدان، قاب عکس، مجسمه و ...

سونا خشک

قابل استفاده در استخرها و ساخت اتاق های سونا

کفپوش ترمو

استفاده به منظور ساخت پارکت

چوب معرق

امکان استفاده در حرفه معرق کاری

استعلام قیمت و تماس باما
کارشناسان فروش ما به صورت 24 ساعته منتظر شنیدن صدای گرمتان هستند
تماس سریع

رنگ چوب ترموود ایرانی

همان طور که می دانید ترموود فنلاندی دارای رنگ تیره تری است و از مقاومت بیشتری برخوردار است. در مقابل، ترموود ایرانی به این دلیل که دمای اکثر کوره های مورد استفاده برای ساخت آن غیر همگن است و در محدوه ای پایین تر از استاندارد تعیین شده قرار داده می شود تا چوب در کوره نسوزد؛ به همین جهت چوب ترموود ایرانی به دلیل ساخته شده در دمای پایین تر دارای رنگ روشن تری نیز است.

رنگ ترموود

ویژگی های ترموود یا ترمو چوب ایرانی

همان طور که می دانید تمامی چوب هایی که ساخته شده اند و وجود دارند دارای ویژگی های خاصی هستند که بر اساس همین ویژگی ها می توان نوع کاربرد آن ها را نیز مشخص کرد. ترموود ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای ویژگی هایی است که بهتر است آن ها را بدانید. از جمله ویژگی های آن می توان به برخی تفاوت های ظاهری آن با ترموود فنلاندی اشاره کرد. به این صورت که :

 1. ترموود ایرانی در سطح خود دارای گره های پروانه ای کم تر یا کم رنگ تری است که این موضوع به دلیل جنس چوب مورد استفاده برای ساخت آن است.

2. ترموود ایرانی از نظر رنگ نسبت به چوب فنلاندی کم رنگ تر است.

3. ترموود ایرانی در برابر قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید نمی سوزد یا به دلیل آب و هوای خیلی سرد یخ نمی زند چون دارای گرمای ویژه بالایی است.

4. این نوع چوب ها در براربر آب و رطوبت مقاومت خوبی دارند به همین جهت می توان از آن ها در استخر و سونا استفاده کرد.

5. این نوع ترموود ها در برابر اشعه یو وی ( UV ) دچار تغییر رنگ می شوند به همین جهت باید برای جلوگیری از این کار با استفاده از رنگ های مخصوصی سطح آن ها را رنگ آمیزی کرد.

5/5 - (2 امتیاز)
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info