رنگ چوب ترموود

قیمت رنگ ترمووود | قیمت رنگ چوب ترموود | رنگ بندی ترمووود

یکی از مصالح جدید مورد استفاده در ساختمان سازی چوب و به خصوص چوب ترموود است. همان طور که می دانید چوب های ترموود بر اساس میزان حرارتی که در طی فرایند ساخت می بینند دارای رنگ های مختلفی هستند و هر چه این حرارت بیشتر باشد رنگ چوب ترمووود حاصل نیز تیره تر خواهد بود.

همچنین از آن جایی که چوب ترموود به این دلیل که در روند ساخت خود به دلیل از دست دادن صمغ و رطوبت اضافی دارای کیفیت بالایی از نظر ساخت است و مقاومت زیادی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دارد اما در اثر قرار گرفتن در برابر اشعه فرابنفش یا UV خورشید ممکن است دچار تغییر رنگ شود و زیبایی خود را از دست بدهد. برای جلوگیری از این اتفاق رنگ های مخصوصی برای رنگ آمیزی ترموود وجود دارد که می تواند از چوب ترموود در برابر این مشکل محافظت کند.

در ادامه به معرفی رنگ ترموود ، انواع ، روش استفاده از آن و … می پردازیم. برای آشنایی بهتر و بیشتر با این محصول مهم تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

رنگ ترموود چیست؟

با توجه به موضوعی که در ابتدا نیز به آن اشاره شد استفاده از رنگ ترموود مساله ای کاملا ضروری است و جلوی تغییر رنگ ترموود را در برابر اشعه UV نور خورشید می گیرد. به این صورت که در صورت استفاده نکردن از رنگ ترموود، رنگ چوب از قهوه ای ممکن است به خاکستری تبدیل شود.

در نتیجه رنگ دانه های آن از بین خواهد رفت و دیگر امکانی برای رنگ آمیزی مجدد آن وجود نخواهد داشت. به همین دلیل تمامی شرکت هایی که در زمینه تولید چوب ترموود فعالیت می کنند این موضوع را بسیار اساسی می دانند. استفاده از رنگ ترموود برای چوب هایی توصیه می شود که قرار است از آن ها در فضای باز ساختمان و در معرض نور آفتاب استفاده کرد.

به طور کلی می توان گفت استفاده از رنگ ترموود نه تنها می تواند موجب زیبایی دو چندان آن شود بلکه دوام و طول عمر آن را نیز تضمین می کند. البته باید گفت که رنگ های مورد استفاده برای ترموود باید با شرایط محیط زندگی افراد سازگاری داشته باشد. این رنگ های همچنین باعث براق شدن و افزودن جلا به چوب ترموود نیز می شود.

رنگ های چوب ترمووود

استعلام قیمت و تماس باما
کارشناسان فروش ما به صورت 24 ساعته منتظر شنیدن صدای گرمتان هستند
تماس سریع

انواع رنگ های ترموود

رنگ های ترموود که برای رنگ کردن چوب ترموود مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای دو نوع مختلف هستند که عبارتند از:

رنگ های ترموود بر پایه آب ( water base ) :

این نمونه از رنگ های ترمووود دارای ۲۰ طیف رنگی مختلف هستند که تمامی آن ها با توجه به این که بر پایه آب هستند می توانند تا عمق ۲۳ میلی متر در سطح چوب ترموود نفوذ کنند و در عین حال هیچ گونه لایه ای را روی سطح چوب تشکیل ندهد.

این ویژگی باعث می شود که سطح رنگ شده چوب بعد از گذشت مدتی که در مقابل اشعه فرابنفش ( UV ) آفتاب قرار می گیرند دچار پوسته شدن نشود. این نوع رنگ هایی بر پایه آب بیشتر برای چوب های دکوراتیو و همچنین نمای ساختمان و رنگ کردن سازه های چوبی مناسب هستند. رنگ های ترموود بر پایه آب سازگاری زیادی با محیط زیست دارند که این موضوع یکی از نکات برجسته آن ها محسوب می ‌شود.

رنگ های ترموود بر پایه روغن ( oil base ) :

رنگ های ترموود که بر پایه روغن هستند به صورت بی رنگ تولید می شوند و معمولاً از آن ها برای رنگ کردن چوب های کف محوطه های باز یا چوب های سخت استفاده می شود. از این رنگ ها می توان در کنار رنگ های بر پایه آب نیز استفاده کرد و از این طریق باعث ایجاد تنوع رنگی در چوب شد.

از ویژگی این رنگ ها می توان به مقاومت آن ها در برابر اشعه فرابنفش ( UV ) آفتاب و همچنین داشتن مقاومت بالا در شرایط جوی مختلف اشاره کرد.

این رنگ های بر پایه روغن به نحوی تولید می شوند که بعد از رنگ آمیزی چوب ترموود نقش و نگارهای موجود در سطح چوب از بین نمی رود و باعث می شود که تنها این نقش و نگار های موجود در سطح چوب به صورت رنگی مشاهده شوند.

رنگ های پایه روغن نسبت به رنگ های پایه آب قابلیت نفوذ بیشتری به سطح چوب دارند و به همین جهت می ‌توانند باعث ایجاد مقاومت بیشتری در چوب در برابر سایش شوند. از این رو این رنگ ها برای رنگ کردن کف ‌پوش ‌های ترموود بسیار مناسب هستند.

قیمت رنگ چوب ترمووود

قیمت رنگ آمیزی ترموود مانند هر خدمت دیگری به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از مهم ترین عوامل آن مقدار و کیفیت رنگ ترموود است. انواع مختلف رنگ ترموود مانند نمونه هایی که بر پایه آب یا بر پایه روغن هستند نیز دارای قیمت های متفاوتی هستند.

از همه مهم تر این رنگ ها باید از مراکز معتبر خریداری شوند تا علاوه بر قیمت مناسب دارای کیفیت قابل قبول و مطلوبی باشند. گروه صنعتی رسپیناوود راشین برای رنگ آمیزی چوب ترموود شما کمترین مبلغ را ارائه میدهد به طوریکه برای رنگ آمیزی هر متر مربع تنها مبلغ ۹۰ هزار تومان از شما دریافت خواهد شد

چگونگی استفاد و روش اجرای رنگ ترموود

رنگ آمیزی ترموود مراحل مختلفی دارد و به طور کلی در چهار مرحله انجام می شود. این مراحل در فواصل زمانی ۲۴ ساعته انجام می شود و پس از پایان یافتن هر چهار مرحله می توان به این اطمینان رسید که چوب ترموود در برابر اشعه فرابنفش ( UV ) آفتاب به صورت کامل مقاوم شده است. مراحل چهار گانه رنگ آمیزی چوب ترموود عبارتند از:

در این مرحله چوب های ترموود درون حوضچه ‌هایی که در آن ماده BASE قرار دارد به صورت قوطه ور قرار می گیرند. پس از این کار برای خشک شدن چوب ها آن ها را در محل مناسبی قرار می دهند. این کار حدود ۲۴ ساعت زمان می ‌برد.

در این قسمت چوب ترموود با استفاده از ماده رنگی که بر اساس سلیقه و انتخاب مشتری از میان طیف های رنگی مختلف رنگ ترموود تعیین شده است، با استفاده از براش و در تمام وجوه رنگ کاری می شود. در در این مرحله نیز چوب ها باید برای خشک شدن به مدت ۲۴ ساعت در محل مناسبی قرار داده شوند.

پس از این که ۲۴ ساعت از مرحله دوم گذشت باید چوب ترموود یک بار دیگر با استفاده از رنگ ترموود رنگ آمیزی شود و باز هم به مدت ۲۴ ساعت در محل مناسبی قرار گیرد تا رنگ آن خشک شود.

در نهایت ماده ‌ای به نام TOP COAT با استفاده از اسپری روی چوب پاشیده می شود و در نهایت بعد از خشک شدن آن چوب های ترموود آماده بسته بندی و ارسال برای مشتری هستند.

لازم به ذکر است که عملیات و مراحل گفته شده جزو عملیات تکمیلی برای آماده سازی چوب ترموود هستند و باعث افزایش مقاومت چوب می ‌شوند به همین دلیل انجام آن در تمام وجوه و قسمت های چوب ترموود لازم و ضروری است.

آماده سازی سطح چوب برای رنگ آمیزی

برای رنگ آمیزی چوب ترموود ابتدا باید سطح چوب آماده شود. برای این کار را پیش از رنگ کردن باید سطح چوب کاملاً خشک شود و هر گونه گرد و غبار از روی آن پاک شود. اگر می خواهید که رنگ نهایی شما یک دست و یکنواخت باشد بهتر است رنگ آمیزی را در یک محیط متعادل انجام دهید. قبل از این که از رنگ استفاده کنید آن را به صورت کامل با حلال مورد نظر خود ترکیب کنید تا محلول یک دستی حاصل شود. برای این کار بهتر است از یک همزن چوبی استفاده نمایید.

رنگ چوب ترمووود
floor

رنگ بندی ترموود

همان طور که گفته شد رنگ ‌های ترموود در دو نوع بر پایه روغن و بر پایه آب وجود دارند. رنگ بندی ترموود دارای طیف گسترده ‌ای است و از تنوع رنگی بسیار بالایی بر خوردار است. این رنگ ها بر اساس این که برای نمای خارجی یا دکوراسیون داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، انواع گوناگونی دارند. برای راحتی کار و انتخاب رنگ بندی ترموود تمامی طیف رنگی با استفاده از کد رنگ هایی مشخص می شود که مشتری می تواند بر اساس سلیقه خود، رنگ مورد نظرش را با انتخاب کد رنگ از میان رنگ های موجود انتخاب کند.

ویژگی های رنگ چوب نمای ساختمان

رنگ های ترموود که برای رنگ کردن چوب های نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند باید دارای ویژگی های مختلفی باشند. این ویژگی ها عبارتند از:

رنگ چوب نمای ساختمان

ویژگی های رنگ مخصوص آلاچیق چوبی

رنگ مخصوص الاچیق چوبی

انتخاب رنگ مخصوص آلاچیق چوبی کاملاً به فضای باز مورد نظر شما بستگی دارد. از نظر ظاهری در بیشتر مواقع انتخاب رنگ طبیعی چوب بهترین گزینه برای آلاچیق است که باعث می ‌شود آلاچیق شما دارای یک زیبایی طبیعی باشد.

انتخاب رنگ مناسب برای آلاچیق های چوبی به این موضوع بستگی دارد که آلاچیق موردنظر شما در فضای باز قرار دارد یا فضای بسته. به این معنی که اگر آلاچیق در فضای باز وجود دارد بهتر است که شما رنگی را انتخاب کنید که در عین داشتن زیبایی و فضا سازی عالی، عایق بسیار خوبی برای آلاچیق شما در شرایط جوی و آب و هوایی مختلف باشد.

استعلام قیمت و تماس باما
کارشناسان فروش ما به صورت 24 ساعته منتظر شنیدن صدای گرمتان هستند
تماس سریع

عمر مفید رنگ ترموود

به طور معمول رنگ ترموود بعد از اینکه بر روی چوب های ترموود اجرا می ‌شود بین ۲ تا ۳ سال ، البته بسته به نوع شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر دوام و ماندگاری دارند. بعد از گذشت این زمان رنگ ترموود باید احیا و ریکاوری شود.

در برخی از مواقع ممکن است افراد بعد از این که فرسودگی یا رنگ پریدگی را روی چوب ترموود مشاهده می کنند این تصور را داشته باشند که باید چوب ترمو تعویض شود. در صورتی که موضوع درست نیست و تنها می تواند باعث تحمیل کردن هزینه های سنگین برای افراد شود.

راه حل مناسب برای این موضوع، استفاده از رنگ آمیزی اصولی و دقیق چوب ترمو و به کار بردن رنگ ترموود با برندهای دارای کیفیت بالا است. با استفاده از این روش می توانید یک چوب ترموود احیا شده دقیقاً مانند زیبایی اولیه آن به دست آورید.

رنگ چوب ترمو

خرید رنگ ترموود

اگر در ساختمان سازی از چوب ترموود استفاده شود برای آن که بتوان مقاومت این چوب را نسبت به حالت طبیعی آن بالاتر برد باید از رنگ ترموود استفاده کرد. به همین دلیل پیشنهاد می ‌شود که با خرید رنگ ترموود ماندگاری و دوام چوب های ترموود به کار رفته در ساختمان خود را افزایش داده و علاوه بر آن جلوه زیباتری به فضا ببخشید.

همچنین خرید رنگ ترموود این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید چوب های ترموود را به زیبایی روز اولشان برگردانید.

نمایندگی رنگ ترمووود

یکی از نمایندگی‌ های معتبر رنگ ترموود که دارای شعب مختلفی در تهران و برخی دیگر از شهر‌های ایران از جمله : اردکان یزد ، گیلان ، قم ، تهران ، یزد ، کرج ، کردان ، دماوند و اراک است، شرکت رسپینا چوب راشین نام دارد. رسپینا چوب راشین ارائه دهنده انواع رنگ ترموود با کیفیت بالا و قیمت مناسب است.

اگر شما هم به دنبال خرید رنگ ترموود از یک نمایندگی معتبر و با کیفیت هستید به گروه صنعتی رسپینا چوب راشین مراجعه نمایید.

رسپیناوود
5/5 - (1 امتیاز)
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info