طراحی و اجرای روف گاردن ارزان

روف گاردن ارزان | طراحی پشت بام ارزان | ساخت روف گاردن ساده | روف گاردن ارزان | مجری روف گاردن

فرم محاسبه آنلاین قیمت روف گاردن

قیمتی که در پایان فرم مشاهده می کنید با توجه به میزان متریال های مصرفی در ساخت سازه و طبق استاندارد صنعت ساختمان، چوب مورداستفاده، چوب زیر سازی، رنگ آمیزی کامل (2 دست) ، پیچ و متعلقات مورد نیاز، اجرت نصب محاسبه شده است
قیمت: 1,800,000 تومان

این روزها در دنیای مدرن ساختمان سازی با پیشرفت های زیادی در مقایسه با قبل رو به رو شده و سبک ساختمان ها از حالت ویلایی و حیاط دار به آپارتمانی یا برج های بزرگ تبدیل شده است. این موضوع باعث شده که در خانه یا محل کار خود فضاهای سبز کمتری داشته باشیم یا حتی در برخی از موارد این فضاهای سبز به طور کلی از ساختمان حذف شده باشند.

به همین منظور سبک نوینی به کمک افراد آمده که این امکان را فراهم کرده تا بتوانند فضای سبزی را در روی پشت بام ساختمان یا تراس منزل داشته باشند. این فناوری جدید که روف گاردن یا بام باغ نام دارد هنوز به صورت کامل و برای تمام ساختمان ها در ایران جا نیوفتاده و بیشتر در هتل های بزرگ ، برج ها یا آسمان خراش های بزرگ به کار رفته است.

در این جا قصد داریم این سبک نوین و زیبا را به طور کامل برای شما معرفی کرده و مزایا و کاربردهای آن را بیان کنیم. پس تا انتهای متن همراه ما باشید.

نمونه تصاویر روف گاردن رسپیناوود راشین

روف گاردن ( Roof Garden ) چیست؟

روف گاردن ها یا بام باغ فضاهای سبز ساخته شده در پشت بام هستند که در ساختمان های تجاری، مسکونی و صنعتی ساخته می شوند و می توان از آن ها به عنوان فضای بازی ، محلی برای تفریح و اوقات فراغت ، زیبا سازی محیط ساختمان و … استفاده کرد. این فضاهای سبز یا روف گاردن ها می توانند تا حد زیادی روی آب و هوا و محیط زیست تاثیر بگذارند و باعث بهبود آن شوند. استفاده از این پوشش های گیاهی در پشت بام می تواند باعث زنده شدن فضایهای از دست رفته شهری به دلیل انبوه سازی ساختمان ها و همچنین بهبود سلامت روانی و جسمی ساکنین آن ساختمان شود. از طرف دیگر پوشش های گیاهی می تواند تا حد زیادی در مصرف انرژی و هزینه های مربوط به آن صرفه جویی کرده و از هدر رفتن گرما جلوگیری کنند.

روف گاردن
روف گاردن تهران

قیمت روف گاردن در تهران

اجرای روف گاردن یک کار بسیار اصولی و دقیق است و باید توسط متخصصین مربوط به این کار انجام شود. محل اجرای روف گاردن قبل از هر چیز باید توسط گروه مهندسی بررسی شده تا بتوانند بر اساس فضای موجود طراحی مناسبی را ارائه دهند. قیمت روف گاردن به نوع طراحی و المان های به کار رفته در آن بستگی دارد و به همین دلیل نمی ‌توان قیمت ثابتی را برای آن ارائه کرد. شما نیز برای این که بتوانید یک پشت بام زیبا و با طراحی اصولی داشته باشید می توانید با گروه صنعتی رسپینا چوب راشین در ارتباط بوده و از آن ها کمک بگیرید.

دلایل استفاده و مزایای سقف روف گاردن

استفاده از روف گاردن برای ساختمان علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضا دارای مزایای بسیاری نیز است که برخی از مهم ترین این مزایا عبارتند از:

در سقف هایی که با قیر سیاه سنتی پوشانده می ‌شوند انرژی گرمایی بازتاب شده و از دست می رود. اما پشت بام هایی که دارای روف گاردن هستند یا به اصطلاح پشت بام سبز دارند گرما را به خوبی جذب می‌ کنند و از این طریق یک عایق طبیعی برای ساختمان تشکیل می دهند. همچنین می ‌توانند بیش از ۷۵ درصد نیازهای انرژی تابستان را کاهش دهند.

روف گاردن ها این توانایی را دارند که شرایطی را که در محیط ‌های شهری گرما می شود و تا ساعت ها پس از غروب آفتاب گرما در فضا باقی می ماند را کاهش می دهند. تولید هوای سالم و تهویه هوا ، ذرات هوا را از بین می ‌برند و به جای آن به تولید اکسیژن می پردازند. به این ترتیب می ‌توانند یک هوای سالم تولید کرده و انتشار گازهای گلخانه ‌ای را تا حد قابل قبولی کاهش دهند.

وجود روف گاردن باعث ایجاد سایه می شود و به این ترتیب تا دو برابر نسبت به پشت بام های سنتی می ‌توانند محیط را در برابر گرمای شدید به صورت طبیعی محافظت کنند.

از نظر مهندسی ساختمان هایی که دارای باغ بام یا روف گاردن هستند پایداری آن ها تا حد زیادی افزایش پیدا می ‌کند و می ‌توانند به صورت صحیح و اصولی باران های شدید و سیل آسا را مدیریت کرده و جلوی جاری شدن رواناب های شدید را بگیرند.

طرح های جدید روف گاردن

استعلام قیمت و تماس باما
کارشناسان فروش ما به صورت 24 ساعته منتظر شنیدن صدای گرمتان هستند
تماس سریع

اجرای روف گاردن

طراحی روف گاردن

برای طراحی روف گاردن باید به مسائل و نکات بسیار مهمی توجه شود تا بتوان فضای جذاب و زیبایی را بر روی پشت بام ساختمان اجرا کرد. نوع طراحی روف گاردن تا حد بسیار زیادی به مساحت پشت بام یا مساحت قابل ساخت برای روف گاردن بستگی دارد. نظر دادن در رابطه با این موضوع باید توسط مهندسین معماران و سازندگان ماهری در صنعت ساختمان انجام شود. برای طراحی روف گاردن یا همان بام باغ از المان های مختلفی مانند : آلاچیق ، آبنما ، گلدان های متنوع ، چمن های طبیعی یا مصنوعی ، نیمکت ، باربیکیو ، استخر ، جکوزی و غیره استفاده می شود.

روف گاردن را می ‌توان با استفاده از قرار دادن چندین گلدان بر روی پشت بام شروع کرد و در پایان نیز با اجرا کردن یک فضای سبز زیبا آن را به اتمام رساند. باغچه هایی که روی پشت بام ساخته می شوند می توانند پر از بوته های میوه ، گل و … باشند و با داشتن یک آلاچیق چوبی زیبا فضای جذابی را تشکیل دهند.

گالری تصاویر روف گاردن به عنوان ایده طراحی

نکات مهم در اجرای روف گاردن

برای اجرای روف گاردن باید قبل از هر چیز نکات مهمی را در نظر گرفت و آن ها را به صورت دقیق رعایت کرد. این نکات شامل موارد زیر می شوند:

انتخاب کردن خاک مناسب برای روف گاردن

یکی از نکات اساسی و فاکتورهای کلیدی اجرا و ساخت روف گاردن انتخاب خاک مناسب است. خاک هایی که برای این منظور استفاده می ‌شوند باید دارای وزن کمی باشند و بتوانند آب را تا حد زیادی جذب کنند. همچنین این نوع خاک ها باید از کودهای مختلف غنی شده باشند و برای تغذیه گیاهان مختلف مناسب باشند.

تقسیم کردن وزن در روف گاردن

این موضوع کاملا مشخص است که با ساخت روف گاردن فشار بر روی پشت بام افزایش پیدا می کند. بنابراین ساخته آلاچیق ها یا باغچه ها باید بر اساس محاسبات دقیق انجام شود تا بتواند این موضوع اضافه وزن را برطرف کنند.

ایزولاسیون روف گاردن

یکی از مهم ترین بخش ها و نکات در اجرای روف گاردن ایزولاسیون است. منظور از ایزولاسیون این است که باید عایق مناسبی برای روف گاردن تعبیه شود که بتواند از عبور آب از قسمت زیرین روف گاردن به‌خوبی جلوگیری کند. این مرحله باید به صورت صحیح و با دقت بسیار بالا انجام شود.

وجود آلاچیق روی پشت بام یا در روف گاردن

وجود آلاچیق روی پشت بام یکی از المان هایی است که می تواند به زیبایی هر چه بیشتر روف گاردن کمک کند. آلاچیق ها از جمله سازه هایی هستند که برای استفاده در پشت بام مناسب هستند و می توان آن ها را بر اساس فضای موجود در پشت بام و در ابعاد دلخواه سفارش داد و استفاده کرد. همچنین آلاچیق های پشت بامی در مدل های مختلف و متنوع طراحی و ساخته می شوند و بر اساس نیاز مشتری متنوع هستند. از جمله : آلاچیق های فلزی ، آلاچیق های چوبی ، آلاچیق های شیشه‌ای و … . یکی از پر استفاده ترین و پرطرفدارترین آلاچیق ها که برای روف گاردن بسیار مناسب است آلاچیق چوبی است که علاوه بر زیبایی دارای وزن سبک تری نیز است. آلاچیق های روی پشت بام به این دلیل که به طور دائم و مستقیم در معرض نور خورشید و شرایط جوی مختلف قرار خواهند داشت باید از بهترین مواد و مصالح ساخته شوند تا استقامت و پایداری لازم را در هر شرایطی داشته باشند.

3.7/5 - (3 امتیاز)
Scroll to Top
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info