قیمت و اجرای آلاچیق چوبی

آلاچیق ترموود | آلاچیق ارزان قیمت | آلاچیق چوب پلاست | اجرای آلاچیق چوبی | لیست قیمت آلاچیق | ساخت الاچیق با کمترین هزینه

فرم محاسبه آنلاین قیمت آلاچیق چوبی

قیمتی که در پایان فرم مشاهده می کنید با توجه به میزان متریال های مصرفی در ساخت سازه و طبق استاندارد صنعت ساختمان، چوب مورداستفاده، چوب زیر سازی، رنگ آمیزی کامل (2 دست) ، پیچ و متعلقات مورد نیاز، اجرت نصب محاسبه شده است
قیمت: 1,800,000 تومان

سازه ها و المان های زیادی وجود دارد که می توانند به زیبایی هر چه بیشتر باغ یا باغچه ‌های موجود در حیاط یا حتی روف گاردن کمک کنند. یکی از این سازه ها که در گوشه و کنار شهر نیز آن را مشاهده می کنیم ، آلاچیق چوبی است.

آلاچیق این امکان را فراهم می کند تا بتوانید در فضای باز و در محیطی آرام عصبی از لذت ببرید این سازه ها که به صورت نیمه باز طراحی می شوند در واقع سازه ها و بناهایی هستند که باعث می شوند از نور آفتاب و بارندگی های مختلف در امان باشید.

آلاچیق ها قدمت بسیار بالایی دارند و مکانی مناسب برای استراحت هستند. در این مبحث قصد داریم شما را به طور کامل با این سازه کاربردی ، انواع و ویژگی های مهم آن آشنا کنیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آلاچیق چیست؟

آلاچیق ها معمولاً سازه های مستقل و دارای طراحی نیمه باز یا حتی باز هستند که از آن ها در داخل حیاط منزل یا باغچه ، باغ یا فضاهای سبز مانند پارک ها استفاده می شوند.

آلاچیق به طور معمول به صورت شش ضلعی یا چند ضلعی ساخته می شود و دارای سقفی است که باعث می شود آفتاب به داخل آن نتابد و از بارش برف و باران نیز در امان باشد.

آلاچیق ها معمولاً جایی برای نشستن و استراحت دارند و در برخی از موارد هم برای این که حس یک حریم خصوصی را ایجاد کنند دور تا دور آن ها با استفاده از صفحه های مشبک یا پرده های بیرونی پوشانده می شود.

این سازه ها به دلیل جذابیت و طراحی خاصی که دارند وقتی که در محیط هایی مانند باغ و فضای سبز قرار می‌گیرند به راحتی جلب توجه می کنند و زیبایی محیط را دو چندان می‌کنند.

آلاچیق ارزان

انواع آلاچیق از نظر جنس

آلاچیق ها دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس فرایند ساخت و مصالحی که در ساخت آن ها به کار رفته دسته بندی می شوند. این آلاچیق ها بر اساس نوع ساختاری که دارند دارای کاربردها و استفاده های مختلفی نیز هستند. انواع آلاچیق عبارتند از:

یکی از معمول ترین انواع آلاچیق ها ، آلاچیق های چوبی هستند که مواد اصلی سازنده آن ها چوب است. از این آلاچیق ها در مناطقی استفاده می شود که چوب به مقدار زیاد یافت می شود و به نوعی جزء مصالح بومی آن منطقه محسوب می شود. البته باید گفت که این نوع آلاچیق از نظر این که باعث آسیب به محیط زیست می شود نمونه محبوبی برای دوستداران محیط زیست به شمار نمی‌آید. از طرف دیگر آلاچیق های چوبی به دلیل داشتن رنگ و بوی طبیعی چوب و دارا بودن بافت سنتی و انعطاف پذیر از زیبایی دو چندانی برخوردار هستند. همچنین دارای وزنی سبک بوده و از نظر قیمت نیز نسبت به نمونه های دیگر آلاچیق مقرون به صرفه تر هستند.

این آلاچیق ها همان طور که از نام آن ها مشخص است به صورت پیش ساخته تولید می شوند و مشتری می تواند به راحتی آن ها را در محل مورد نظر خود نصب کند. البته لازم به ذکر است این آلاچیق ها دارای مقاومت کمی بوده و از لحاظ وزن سبک تر هستند. همچنین آلاچیق های پیش ساخته کاربردهای محدودتری برای فضاهای عمومی دارند.

این نوع یکی از سنتی ترین و قدیمی ترین انواع آلاچیق محسوب می شود که در حال حاضر چندان کاربردی ندارد و به دلیل داشتن وزن بالا ، پر زحمت و پر هزینه بودن ساخت آن و نداشتن قابلیت اجرا در هر مکان در حال منسوخ شدن است.

همان طور که گفته شد آلاچیق ها معمولاً فضاهایی هستند به صورت سرپوشیده که دور تا دور آن ها باز است.این ویژگی باعث می شود که در برخی از فصول سال امکان استفاده از آلاچیق ها وجود نداشته باشد. اما نوع دیگری از این سازه ها وجود دارد که می توان آن ها را به فضای مورد استفاده در تمام فصل های سال تبدیل کرد. برای منظور می ‌توان برای پوشش آلاچیق از شیشه استفاده کرد. شیشه ها می توانند به صورت کشویی ، ریلی و غیره قرار داده شوند و این امکان را فراهم می کنند که با بسته شدن شیشه ها آلاچیق را به یک فضای بسته تبدیل کنید در صورتی که دید شما به بیرون از بین نمی رود.

همان طور که گفته شد آلاچیق ها معمولاً فضاهایی هستند به صورت سرپوشیده که دور تا دور آن ها باز است.این ویژگی باعث می شود که در برخی از فصول سال امکان استفاده از آلاچیق ها وجود نداشته باشد. اما نوع دیگری از این سازه ها وجود دارد که می توان آن ها را به فضای مورد استفاده در تمام فصل های سال تبدیل کرد. برای منظور می ‌توان برای پوشش آلاچیق از شیشه استفاده کرد. شیشه ها می توانند به صورت کشویی ، ریلی و غیره قرار داده شوند و این امکان را فراهم می کنند که با بسته شدن شیشه ها آلاچیق را به یک فضای بسته تبدیل کنید در صورتی که دید شما به بیرون از بین نمی رود.

نمونه دیگری از آلاچیق ها وجود دارد که با استفاده از مصالح جدیدی به نام چوب پلاست ساخته می شوند. این آلاچیق ها دارای مقاومت زیادی هستند و از کامپوزیت های چوبی پلاستیکی یا همان چوب پلاست ساخته می شوند. از لحاظ قیمت نیز نسبت به آلاچیق های فلزی و آهنی گران تر هستند.

کاربردهای آلاچیق

مهم ترین موضوعی که بعد از انتخاب نوع آلاچیق باید به آن توجه کرد ، کاربرد آلاچیق و تناسب آن با فضای مورد استفاده است. آلاچیق ها بر اساس انواع و ساختاری که دارند دارای کاربردهای مختلفی هستند که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

استعلام قیمت و تماس باما
کارشناسان فروش ما به صورت 24 ساعته منتظر شنیدن صدای گرمتان هستند
تماس سریع

آلاچیق ترموود چه ویژگی هایی دارد؟

آلاچیق های ساخته شده از چوب ترموود دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند که باعث برتری آن ها نسبت به آلاچیق های چوبی معمولی شده است. این ویژگی ها شامل موارد زیر هستند:

آلاچیق ترموود
آلاچیق چوب پلاست

آلاچیق چوب پلاست چه ویژگی هایی دارد؟

آلاچیق های ساخته شده با چوب پلاست در مقایسه با چوب های طبیعی دارایی ویژگی ها و مزایای خاصی هستند که عبارتند از:

در اجرای آلاچیق چوبی چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

برای اجرای آلاچیق و ساخت آن باید مسائل و موضوعات مختلفی را در نظر گرفت تا سازه نهایی از کیفیت و استقامت بالایی برخوردار باشد. یکی از این موارد این است که نوع متریال انتخابی برای آلاچیق باید با شرایط جوی و آب و هوای منطقه مورد استفاده مطابقت و همخوانی داشته باشد تا بتواند استحکام خود را حفظ کند. مورد بعدی محل قرار گرفتن آلاچیق است.

به این معنی که نوع ساختار آلاچیق برای هر فضایی متفاوت است و در برخی از فضاها به زیر سازی و مقاوم سازی نیاز دارد در برخی دیگر نه. در نهایت باید به این موضوع توجه شود آلاچیق توسط افراد با تجربه و ماهر پایه گذاری و ساخته شود تا هنگام استفاده باعث ایجاد خسارت های جانی و مالی نشود.

اجرای آلاچیق چوبی
قیمت آلاچیق چوبی

قیمت انواع آلاچیق

همان طور که در قسمت های قبلی اشاره شد قیمت آلاچیق ها به عوامل مختلفی مانند : مصالح به کار رفته در ساخت آن ها ، کیفیت مواد به کار رفته ، نوع طراحی و ابعاد آن ها بستگی دارد.

هرچه مواد به کار رفته در ساخت آلاچیق از قیمت بیشتری برخوردار باشند و آلاچیق دارای طراحی مدرن و پیچیده تری باشد ؛ قیمت نهایی آن نیز بالاتر خواهد بود. از میان انواع آلاچیق قیمت آلاچیق چوبی که با چوب های معمولی ساخته می شود نسبت به انواع دیگر آلاچیق ارزان قیمت تر است.

خرید آلاچیق چوبی

خرید آلاچیق چوبی یا سفارش دادن آن باید با دقت لازم و کافی انجام شود. موضوعی که در هنگام خرید آلاچیق اهمیت دارد مراجعه به شرکت های معتبر در این زمینه است. اعتبار شرکت ها بر اساس پروژه های انجام شده آن ها و سابقه کاری شرکت سنجیده می شود.

با مشاهده سابقه کاری و رضایت مشتریان قبلی می توان به این نتیجه رسید که آن شرکت گزینه مناسبی برای انجام خرید است. یکی از شرکت های معتبر در زمینه طراحی و اجرای آلاچیق های چوبی گروه صنعتی رسپینا چوب راشین است که محصولات خود را با کیفیت بسیار بالایی را به مشتریان ارائه می دهد.

این شرکت دارای یک شعبه در تهران و همچنین در چندین شهر دیگر ایران از جمله : اردکان یزد ، گیلان ، قم ، تهران ، یزد ، کرج ، کردان ، دماوند و اراک است.

خرید آلاچیق چوبی
آلاچیق ارزان قیمت

آلاچیق ارزان قیمت

برای خرید آلاچیق ارزان باید این امکان برای مشتری فراهم باشد تا بتواند به راحتی قیمت ها و کیفیت های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس خرید خود را انجام دهد. اما باید به این موضوع نیز توجه داشت که قیمت آلاچیق ارزان تنها دلیل برای انتخاب آن نباشد و کیفیت آلاچیق نیز در نظر گرفته شود. به عبارت دیگر باید سعی شود کیفیت محصول اصل اساسی باشد و فدای خرید آلاچیق ارزان نشود.

5/5 - (1 امتیاز)
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info