استفاده های ترمووود در روف گاردن

استفاده های ترمووود در روف گاردن

فهرست مطالب

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و قیمت زمین ها، ساختمان های بلند و بزرگ جایگزین ویلا و خانه های ویلایی شده است. به همین دلیل فضای سبز باغچه در ساخت خانه ها از بین رفته و روحیه افراد از طبیعت فاصله گرفته است. با پیشرفت صنعت ساختمان و ساخت متریال های جدید و سبک مانند ترمووود، باغچه ها به صورت روف گاردن، به تراس و بام منازل منتقل شده است. روف گاردن ها فضای ایده آلی است که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. استفاده از ترمووود فضای باز در روف گاردن، علاوه بر اینکه وزن سازه روف گاردنی که روی سقف قرار دارد را کاهش می دهد، فضایی گرم و طبیعی در آپارتمان ها ایجاد می کند. در این مقاله قصد داریم ماهیت روف گاردن را بررسی کنیم و در مورد استفاده ها و کاربردهای چوب ترمو در ساخت آن مطلع شویم. هم چنین درباره مزایا استفاده از چوب ترمو در ساخت روف گاردن بپردازیم. به این ترتیب شما می توانید در صورتی که ترمووود را برای ساخت روف گاردن ساختمان خود انتخاب کردید ، از قیمت اجرای روف گاردن با ترمووود نیز در این سایت مطلع شوید.

روف گاردن چیست ؟

روف گاردن (Roof Garden) یا فضای سبز روی بام در واقع یک تکنولوژی مدرن بر پایه سقف سبز است. این اصطلاح زمانی به کار می رود که فضایی سبز روی سقف (پشت بام، حیاط و…) اجرا شود و بستری مصنوعی جهت کشت گیاه در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین شکل بگیرد. احداث روف گاردن در فضای بلااستفاده ساختمان مانند پشت بام یا تراس، با توجه به تکنولوژی مدرن و فاکتورهای زیباشناسی، در شرایط زیست محیطی کنونی، فضای سبز از دست رفته شهری را زنده و سبب افزایش کیفیت زندگی می شود. روف گاردن می تواند از قرار دادن چند گلدان شروع شود و به اجرای باغ و فضای سبز ختم شود. انتخاب نوع طراحی روف گاردن به سلیقه، سازه ساختمان، کاربری و ویژگی های اقلیمی وابسته است.

چوب ترمووود در روف گاردن

کاربرد ترمووود در طراحی و اجرای روف گاردن

برای پی بردن به کاربردهای ترمووود باید ابتدا چوب ترمو را شناخته و در مورد آن آگاه باشید سپس به کاربردهای آن پی خواهید برد. ترمووود همان چوب طبیعی است که در شرایط خاص فرآوری شده و حرارت دیده است. ترمو نسبت به چوب های معمولی مقاومت بیشتری دارد. از آن جایی که در فرآیند تولید ترمووود از مواد شیمیایی استفاده نمی شود، به انسان و محیط زیست آسیب نمی رساند. از این رو این متریال می تواند در هر قسمت از روف گاردن یا بام سبز استفاده شود. هدف از طراحی روف گاردن، تداعی کردن طبیعت در آپارتمان ها است. برای مثال از ترمووود برای ساخت آلاچیق، سقف پرگولا، نیمکت و… در روف گاردن ها استفاده می کنند. هم چنین تلفیق چوب و گیاهان مختلف، حس طبیعت و سرزندگی را به هر شخصی القا می کند. از طرفی سبک بودن و مقاومت در برابر رطوبت، استفاده از ترمووود را در طراحی ها بیشتر کرده است.

استعلام قیمت و مشاوره رایگان

برای استعلام قیمت و مشاوره رایگان در خصوص محصولات و خدمات مجموعه رسپیناوود با ما تماس بگیرید.

ویژگی ها و مزایای ترمووود برای طراحی و اجرای روف گاردن

  • ترمووود چوبی است که در برابر تغییرات دمایی و رطوبتی مقاومت بالایی دارد. هم چنین در برابر تابش مستقیم نور خورشید، مقاومت از خود نشان می دهد. در نتیجه دچار تغییر رنگ و ابعاد نمی گردد. این مزیت باعث شده که چوب ترمو در ساخت آلاچیق و نیمکت در بام سبز استفاده شود.
  • ار آن جایی که ترمووود طی فرآیندهای خاص تولید می شود، از هیچ گونه مواد شیمیایی در ساخت آن استفاده نمی کنند. به همین دلیل استفاده کردن از ترمووود برای کسانی که آلرژی و بیماری های حساسیتی دارند، مشکلی ایجاد نمی کند.
  • یکی از مزایا و ویژگی های مهم ترمووود، سبک بودن آن است. وزن کم این متریال، سبب شده است که در صنعت ساختمان سازی مورد توجه قرار بگیرد و محبوبیت بالایی داشته باشد. از آن جایی که روف گاردن ها روی بام خانه طراحی می شوند، سازه و متریال به کار رفته در آن باید از وزن کمی برخوردار باشد و ترموود در کاهش وزن ساخمان بسیار تأثیرگذار است. در طراحی ها، مسئله کاهش وزن ساختمان به دلیل فشار وارد شده به ستون و پی بسیار مهم است. این متریال سبک، به دوام و ایمنی بنا نیز کمک می کند.
  • چوب های طبیعی به دلیل وجود آوندها و مواد مغذی درون آن ها، مورد حجوم حشرات قرار می گیرند. ترمووود چوبی است که در فرآیند ساخت آن رطوبت طبیعی چوب تا 50 درصد کاهش پیدا می کند و نفوذ موریانه ها و حشرات به داخل چوب ترمو به میزان زیادی کاهش می یابد. عدم نفوذ موریانه ها باعث طول عمر چوب می شود.
  • در طراحی روف گاردن، از گل ها و گیاهان مختلف استفاده می کنند. گیاهان برای حفظ طراوت و رشد، نیاز به آبیاری دارند. در نتیجه در ساخت روف گاردن باید از متریالی استفاده شود که در صورت خیس شدن مشکل پیدا نکند. ترمووود به دلیل مقاومت بالا در برابر دما و رطوبت، متریالی مناسب محسوب می شود.
  • ترمووودها از تنوع رنگی بالایی برخوردار هستند. می توانید با تلفیق رنگ های مختلف، روف گاردن را پرانرژی تر و شاداب تر جلوه دهید.

آلاچیق روف گاردن با ترمووود

مراحل ساخت روف گاردن با استفاده از ترمووود

مراحل اجرای روف گاردن به دلیل نحوه بارگذاری بام، بسیار مهم بوده و سهل انگاری در یکی از مراحل می تواند خسارت سنگینی به بار آورد. همچنین در نظر گرفتن هزینه های ناشی از ساخت آن در سازه بسیار مهم است. برای اطلاع از قیمت اجرای روف گاردن، به صفحه قیمت اجرای روف گاردن مراجعه کنید.

  • مرحله 1 : زیرسازی

اصلی ترین و اساسی ترین مرحله در استفاده از ترمووود برای کفپوش روف گاردن، زیرسازی است. ابتدا باید وزن ستون ها و فوندانسیون آنالیز شود. بعد از آنالیز کردن سازه، باید وزن مجاز برای اجرای روف گاردن مشخص شود. بعد از انجام دقیق محاسبات، باید عایق کاری را آغاز کرد. برای عایق کاری نیاز به شیب بندی درست داریم. برای این کار باید سقف را به گونه ای شیب بدهیم که این شیب به سمت خروجی آب از سقف باشد. بعد از تکمیل کردن شیب، عایق سقف باید به صورت کامل نصب شود.

  • مرحله 2 : تأسیسات

در مرحله دوم از ساخت روف گاردن، لازم است برای انجام لوله کشی، در ارتفاع مناسب، شبکه ایجاد کرد. لوله کشی جهت تخلیه آب حاصل از آبیاری یا باران صورت می گیرد. برای زیباتر کردن فضا، لوله ها و شیلنگ های آبیاری زیر شبکه های آهنی قرار می گیرند. در مرحله تأسیسات، نورپردازی روف گاردن را هم در نظر می گیریم. برای روشنایی و نورپردازی روف گاردن باید سیم کشی کابل ها در این مرحله انجام شود. در فصول سرد سال این محیط نیاز به گرما دارد. در نتیجه در مرحله تأسیسات، لوله کشی گاز را نیز در نظر گرفته و گرما را تأمین می کنیم.

ساخت روف گاردن با ترمووود

  • مرحله 3 : اجرای فلاور باکس

برای اجرای جعبه های گل و گیاه، از آهن و قوطی استفاده می کنند. فلاور باکس ها با صفحات ضدزنگ پوشیده شده و سوراخ هایی در آن ها ایجاد می کنند تا آب حاصل از آبیاری از آن جا تخلیه شود. در داخل جعبه ها صفحات عایق و پارچه های نفوذپذیر که توانایی جدا شدن، فیلتر کردن، تقویت، محافظت و تخلیه آب را دارند، قرار می دهند. پس از انجام تمامی نکات، خاک و گیاهان موردنظر را در فلاور باکس ها قرار می دهند.

  • مرحله 4 : اجرای ترمووود در روف گاردن

برای کف سازی از تایل چوب پلاست و چوب ترمووود به عنوان متریالی که در مقابل تغییرات محیطی مقاوم است، استفاده می کنند. اخیرا استفاده از متریال ترمووود در میان طراحان مورد توجه قرار گرفته است. از ترمووود جهت ساختن آلاچیق، روکش فلاور باکس، ساخت نیمکت و سایبان استفاده می کنند.

جمع بندی

برای ساخت روف گاردن باید اطلاعات کافی و لازم را داشته باشید تا دچار ضرر نشوید. در کل فضای روف گاردن، فضایی آرامش بخش به دور از دغدغه های فکری است. ساخت روف گاردن مزایایی از قبیل افزایش طول عمر بام در برابر تابش نور خورشید، افزایش قیمت ساختمان به دلیل محوطه سازی، تولید هوای سالم به علت وجود گیاهان، ایجاد فضای مفید بدون پرداخت اضافه بنا به شهرداری و… را به همراه دارد. پس اگر فضا و بودجه مالی آن را دارید، حتما به ساخت این فضا به طور جدی فکر کنید.

فرم ثبت سفارش

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نشانی:
5/5 - (1 امتیاز)
آخرین نوشته ها

1 دیدگاه دربارهٔ «استفاده های ترمووود در روف گاردن»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info