جزئیات و مراحل تولید ترمووود با کوره + شرایط فروش ویژه همکاران

جزئیات و مراحل تولید ترمووود با کوره + شرایط فروش ویژه همکاران

فهرست مطالب

یکی از روش هایی که باعث از بین بردن خامی چوب و جلوگیری از آن، ترمو سازی چوب با استفاده از دستگاه ها خاص در این زمینه است. با استفاده از این مدل های دستگاه تولید چوب ترمو در خط تولید ترمووود چوب خام و بی دوام به ترمو وود مقاوم و فراوری شده تبدیل می شود. دستگاه های تولید ترمووود با قابلیت تیمار گرمایی و یک فرایند حرارتی پیشرفته، در بازه زمانی تقریبا 36 ساعته باعث از بین رفتن همه باکتری های درون چوب که تغییر شکل در چوب ایجاد می کنند می شود. با استفاده از دستگاه تولید چوب ترمو و با طی کردن 4 مرحله چوب ترمووود مقاوم با دوام که ضد آب و ضد پوسیدگی است، تولید می شود. در این مطلب انواع دستگاه ها و مراحل تولید ترمووود با کوره و ویژگی های آن ها را بیان می کنیم همچنین درباره فروش چوب ترمو ویژه همکاران نیز اطلاعات جامعی به شما خواهیم داد.

 

روال کلی و مراحل تولید ترمووود با کوره به چه صورت است ؟

استفاده از روش تیمار حرارتی یا حرارت دهی به ترمووود در فنلاند برای اولین بار توسط اتحادیه بین المللی ترموود در این کشور اجرا شد. ترمووود از چوب های مختلفی مانند درخت زبان گنجشک، توسکا، رادیاتا، کاج، صنوبر، توس و … تولید می شود و یکی از بهترین و پر طرفدار ترین مصالح ساختمانی در سر تا سر دنیا است که کاربرد های زیادی نیز در دکوراسیون داخلی و خارجی دارد. برای تولید ترمووود باید یک سری مراحل خاص و مهم به دقت توسط افراد حرفه ای انجام شود تا ترموی تولید شده کیفیت بسیار بالایی داشته باشد و با گذشت زمان دچار آسیب نشود. در ادامه مطلب مراحل تولید ترمووود با کوره را به ترتیب بیان می کنیم:

مراحل تولید ترمووود با کوره های مخصوص

1. خشک کردن چوب

برای تولید ترمووود از چوب درختان خاصی استفاده می شود که پرورشی هستند. این چوب ها را در سایز های مشخص برش می دهند. سپس در داخل کوره های مخصوص برای تولید ترموود قرار می دهند. توسط این کوره و دستگاه تولید چوب ترمو دما ابتدا تا 100 درجه سانتی گراد و سپس تا 130 درجه سانتی گراد و تحت شرایط خاصی حرارت می بیند و رطوبت آن به طور کامل خشک می شود.

2. حرارت دادن

در این مرحله چوب در دمای بسیار بالا خشک شده است. سپس دمای کوره از 180 سانتی گراد تا 255 درجه سانتی گراد افزایش پیدا می کند. این افزایش حرارت باعث از بین رفتن صمغ ها و نا خالصی های درون چوب می شود. در این مرحله از بخار آب استفاده می شود تا چوب دچار آتش گرفتگی نشود. بعد از این که چوب ترمو به دمای مورد نیاز رسید با توجه به کاربردی که از آن انتظار می رود، به میزان 2 تا 3 ساعت چوب را در این دما نگه می دارند. فرایند حرارت دهی در این مرحله باعث می شود تا شکست سلولزی اتفاق بیفتد و رزین و صمغ های چجوب از آن خارج شوند. همچنین اسید های موجو در چوب نیز از بین می روند. به همین دلیل چوب ترمو دیگر محیطی برای رشد ریز ارگانیسم ها، حشرت و قارچ ها نخواهد بود.

3. رطوبت دهی

در مرحله ابتدا دمای کوره به صورت آرام آرام پایین آمده تا سرد شود و به دمای 100 درجه سانتی گراد برسد. سپس بعد پس از آن با پاشیدن آب و از طریق بخار، بر روی الوار های ترمو دمای آن کاهش می یابد. پس از آن به چوب دوباره رطوبت داده می شود تا میزان رطوبتش به 4 تا 6 درصد برسد. با استفاده از این مرحله رطوبت دادن به چوب، ترمووود در برابر بارندگی، گرما، سرما، حشرات، تغییرات دمایی و آسیب های محیط مقاوم می شود و ویژگی های منفی خود را از دست می دهد.

4. برش دادن چوب ترمووود

پس از آماده سازی و طی کردن عملیات حرارتی پیشرفته، ترمووود برای برش دادن و سایز بندی نهایی آماده می شود. همان طور که می دانید ترمو وود در ضخامت و ابعاد مختلفی به بازار عرضه می شود که هر کدام از این ابعاد و اندازه ها، کاربردهای خاصی در ساختمان دارند. در این مرحله از تولید ترمووود عملیات برش دهی و تعیین سایز بندی ترمو توسط دستگاه های بسیار پیشرفته و بر اساس میزان استاندارد اندازه ها که توسط سازمان ترمووود تعیین شده است، انجام می شود و برای عرضه و ارسال به دست مشتریان آماده می شوند.

 

 

انواع دستگاه تولید چوب ترمو

در فرایند و مراحل تولید ترمووود از دو دستگاه کوره و مولدر استفاده می شود که نقش کلیدی و مهمی دارند. در ادامه مطلب این دو دستگاه تولید چوب ترمو را به طور کامل معرفی می کنیم.

  • کوره: اصلی ترین وسیله و بخش در تولید ترمو کوره است که ابتدا در آن میزان فشار و حرارت مورد نیاز به چوب اعمال می شود. کوره و دستگاه تولید چوب ترمو دما و فشار را تنظیم کرده و ترمووود را در شرایطی ترموژنیک قرار داده و باعث ایجاد یک سری تغییرات در ساختار آن می شود. در این مرحله از ترکیب بخار آب و نیتروژن استفاده می شود که به عنوان یک یک گازمحافظ عمل کرده و از شکافته شدن و پوسته پوسته شدن سطح چوب در حین گرما دهی، جلوگیری می کند. هنگامی که رطوبت چوب از بین می رود، چوب ترمو در برابر تغیرات دمایی هوا مقاوم می شود. به همین دلیل یکی از رایج ترین کاربرد ها ترمووود به عنوان نمای ساختمان و فضای باز است.
  • مولدر: یکی دیگر از انواع مدل های دستگاه تولید چوب ترمو دستگاه مولدر است که توسط آن طرح های مختلف و تراش هایی روی چوب ترمو ایجاد می شود. توسط این دستگاه تولید کنندگان می توانند با دقت و سرعتی بسیار بالا، ایده ها و طرح های خود را روی ترمووود پیاده سازی کنند. با استفاده از مولدر ترموودی با ویژگی های خاص تولید می شود که مقاومت بالایی در برابر فرسودگی، رطوبت، نفوذ حشرات و باد کردگی دارد. دستگاه چهار تراش یا مولدر از 4 موتور تشکیل شده است. این موتور ها به صورت همزمان تیغه های خود را از 4 جهت حرکت می دهند و می چرخند. یکی از موتور ها با چرخش تیغه پایینی برای رنده کردن قسمت کف در تخته ها به کار می رود. یکی دیگر از موتور ها برای تیغه بالایی و برای گند زدایی استفاده می شود. همچنین دو موتور کار چرخش تیغه های جانبی را انجام می دهند.

ترمو کردن چوب خام با کوره

ویژگی های دستگاه تولید چوب ترمو

همانطور که گفتیم کوره ها به عنوان اصلی ترین انواع دستگاه تولید چوب ترمو شناخته می شوند. کوره ها با استفاده از حرارت بالایی دارند برای تولید ترمووود های با کیفیت و مرغوب استفاده می شوند. این دستگاه نیز بسته به میزان کیفیت، ویژگی ها و مزایایی دارد که در ادامه مطلب آن ها را بیان می کنیم:

  1. کنترل کردن رطوبت یکی از کار های اصلی کوره است. کوره رطوبت درونی چوب را تا حد امکان کاهش می دهد و باعث ایجاد یک چوب ضد آتش، ضد حشره و ضد رطوبت می شود.
  2. یکی دیگر از ویژگی های کوره با کیفیت این است که دما را کنترل می کند. کوره با استفاده از ویژگی کنترل دمای داخلی خود می تواند از تغییرات ناگهانی پیش گیری کرده و با دقت زیاد دمای مورد نیاز را تنظیم کند.
  3. استفاده از کوره به عنوان اصلی ترین دستگاه تولید چوب ترمو باعث کاهش قابل توجه هزینه و زمان مورد نیاز برای ساخت ترمووود می شود.
  4. یکی دیگر از ویژگی های دستگاه تولید چوب ترمو این است که باعث تولید ترمووود با کیفیت می شود و مزایا و کاربرد های زیادی دارد. ترموود تولید شده در صنایع زیادی مانند دکوراسیون داخلی و خارجی، ساختمان سازی، مبلمان، لوازم ورزشی و … به کار برده می شود.
  5. چوب های ترمووود که با کوره تولید می شوند وزن و ابعاد متناسبی دارند و به راحتی قابل حمل و جا به جایی هستند.
  6. ساخت ترموود با استفاده از کوره باعث کاهش در مصرف میزان چوب تا حد بسیار زیادی می شود. همچنین به دلیل کیفت بالا و کاهش مصرف و شیمیایی نبودن، آسیبی به محیط زیست نمی زند.

تولید ترموود با کوره

خرید ترمووود و تولید ترمووود با دستگاه در رسپیناوود

یکی از بهترین و برترین تولید کنندگان ترموود در ایران مجموعه رسپینا وود است که با استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته کار تولید ترمووود را انجام می دهد. شرکت رسپینا وود جزو معدود تولید کننده های ترمو است که تجهیزات ترمووود و کوره در بالا ترین کیفیت را دارا است. دستگاه تولید چوب ترمو موجود در رسپینا وود جزو مجهز ترین و حرفه ای ترین دستگاه ها برای تولید ترمووود در ایران است.

همچنین در کل مراحل تولید ترمووود با کوره در این مجموعه متخصصان و کارشناسان حرفه ای و مجرب حضور دارند تا بر کیفیت و دوام ترمووود تولید شده و تطابق آن بر استاندارد های جهانی نظارت کافی را داشته باشند.
علاوه بر این ترمووود و ترموود تایل تولید شده در رسپینا وود در کنار کیفیت بالا، دارای قیمت بسیار مناسبی نیز است. این ویژگی باعث شده تا مجموعه بزرگ و با سابقه رسپینا وود به یکی از بهترین و پر طرفدار ترین کارخانه های تولید ترمووود و فراورده های آن و فروش ترمو به مشتریان خرد و عمده در ایران تبدیل شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت هزینه ها و مشاوره رایگان می توانید به صفحه تولید ترمووود با کوره مجموعه معتبر رسپینا وود مراجعه کنید.

 

فروش ترمووود تولیدی و انجام خدمات تولید ترمووود ویژه همکاران (فروش ویژه همکاران)

یکی از برنامه های حمایتی و فروش ترمووود در مجوعه رسپینا وود برنامه ریزی و ارائه خدمات برای فروش ویژه به همکاران در این زمینه است. در زمینه فروش ویژه برای همکاران در قبال خرید های بالای متراژ 70 متر مربع از محصولاتی مانند ترموود و چوب پلاست و چوب های زیر سازی، 10 درصد برای چک یک ماه و نیم به صورت نقدی دریافت می کنید. همچنین در این خرید ویژه، حمل رایگان تا شهرستان انجام می شود و هزینه ارسال کاملا صفر است.

همچنین در صورت خرید های مکرر و زیاد نیز مبلغ این تخفیف تا 2 درصد برای مشتریان و همکاران می رسد.

برای افراد عادی و مشتریان دیگر نیز طرح فروش ویژه رسپینا وود به این صورت است که در ازای خرید چوب ترمو وود و چوب پلاست از این مجموعه، در ابعادی بالا تر از 50 متر مربع این تخفیف شامل حالشان می شود. برای خدمات رنگ آمیزی نیز هر متر مربع هزینه معادل 200 هزار تومان است. یعنی برای انجام خدمان رنگ ترمو و رنگ آمیزی آن، به ازای هر متر مربع مبلغ 50 هزار تومان تخفیف همراه با هزینه ارسال و باربری کاملا رایگان شامل حال مشتریان عادی می شود.

 

نتیجه گیری

همان طور که گفتیم کیفیت ترمووود نهایی که به دست مشتری رسیده و از آن در کاربرد های مختلف و در قسمت های گوناگون از انواع ساختمان ها استفاده می شود، بسیار به کیفیت خط تولید و تجهیزات تولید آن بستگی دارد. با اینکه شرکت های زیادی به دلیل پر طرفدار بودن چوب ترمو، دست به تولید ترمووود زده اند ولی خرید ترمو وود باید از تولید کننده های معتبری انجام شود که کیفیت را از همان ابتدای تولید تا ارسال برای مشتری در اولویت خود قرار می دهند. دستگاه تولید چوب ترمو یکی از مهم ترین تجهیزات برای تولید ترمووود با کیفیت و با دوام است که مجموعه رسپینا وود در بهترین و با کیفیت ترین درجه این خدمات را ارائه می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
آخرین نوشته ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info