طول عمر چوب ترموود چقدر است؟ (روش نگهداری صحیح)

طول عمر ترموود

فهرست مطالب

امروزه ساختمان ها و سازه های زیادی با استفاده از چوب ساخته می شوند که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند و زیبایی خاصی دارند. چوب هایی که برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشند تا استحکام و مقاومت لازم را داشته باشند.

یکی از پر استفاده ترین و محبوب ترین انواع چوب که بسیار هم مقاوم است ، چوب ترموود است. این نوع چوب در طی فرایند ساخت خود تحت تاثیر دما و حرارت بسیار بالایی قرار می گیرد و به همین جهت مقاومت زیادی را کسب می کند. نکته ای که در رابطه با این چوب اهمیت دارد ، این است که در ساخت آن از هیچ نوع مواد شیمیایی استفاده نمی شود و یک چوب کاملا طبیعی محسوب می شود. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که طول عمر ترموود چقدر است ؟

در این مقاله قصد داریم ضمن ارائه توضیحات مختصری جهت آشنایی شما با این چوب ، میزان طول عمر ترموود و عوامل موثر بر افزایش طول عمر این چوب کاربردی را برای شما بیان کنیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چوب ترموود چه نوع چوبی است ؟

ساخت ترموود

در پاسخ به این سوال به صورت ساده می توان گفت که چوب ترموود یک نوع چوب گرما دیده و بسیار مقاوم است که با استفاده از ساخته شدن در دمای بسیار بالا ، رطوبت داخلی آن به طور کامل از بین رفته است. ترموود برای ساخته شدن و تبدیل شدن به یک چوب مقاوم مراحل مختلفی را طی می کند. در این مراحل تغییرات شیمیایی و تغییرات ساختاری مختلفی روی چوب ترموود انجام می شود و به این ترتیب بسیاری از خصوصیات اساسی این چوب تغییر می کند. تمامی این تغییرات باعث می شود که مقاومت چوب ترموود در مقایسه با نمونه خام آن بالاتر برود و برای قرار گیری در شرایط مختلف آب و هوایی آماده شود.

کاربردهای ترموود

چوب ترموود یکی از چوب های بسیار مهم و پر طرفدار در صنعت ساختمان سازی محسوب می شود و از آن استفاده های مختلفی می شود. با استفاده از این چوب می توان سازه های مختلفی ساخت که در زیر برخی از آن ها را نام می بریم :

به طور کلی می توان گفت اگر می خواهید در فضاهایی که در معرض رطوبت ، آب ، حشرات ، باکتری ها و … قرار دارند از سازه های چوبی استفاده کنید و یک فضای چوبی خلق کنید ، یکی از بهترین گزینه ها استفاده از چوب ترموود است. زیرا همان طور که گفته شد به دلیل فرایندهای مختلفی که هنگام ساخت این چوب در دمای بالا صورت گرفته است ، این چوب در برابر تمامی موارد گفته شده مقاوم است و طول عمر بالایی دارد.

طول عمر ترموود یا میزان ماندگاری آن چقدر است ؟

چوب ترموود دارای ویژگی ها و مزایای فراوانی است که سبب تمایز آن از دیگر چوب ها شده است. یکی از مهم ترین مزایای این چوب که به عنوان یک ویژگی خاص شمرده می شود و سبب کاربرد بیش تر چوب ترموود شده است ، دوام و ثبات داشتن این چوب در برابر عوامل محیطی در مدت زمان طولانی است. همان طور که در قبل اشاره شد ، فرایندهای مختلف ساخت ترموود باعث اصلاح ساختار این چوب می شود و همین موضوع باعث می شود تا طول عمر ترموود بالا برود و در طولانی مدت در ساختار و ظاهر این چوب تغییری ایجاد نشود.

عمر ترموود

به طور کلی بر اساس محاسبات مختلفی که روی این چوب انجام شده است ، طول عمر ترموود به طور متوسط حدود 30 سال تعیین شده است. این بدین معنی است که چوب ترموود می تواند حدود 30 سال در شرایط محیطی مختلف و تحت تاثیر عوامل گوناگون ، بدون هیچ نوع مشکلی و خراب شدن از نظر ظاهری دوام داشته باشد. این موضوع نکته بسیار مثبتی در رابطه با چوب ترموود محسوب می شود.

آیا با رنگ کردن ترموود می توان طول عمر آن را افزایش داد ؟

رنگ کردن ترموود

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که رنگ کردن تاثیری در طول عمر ترموود دارد یا نه ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت : بله ، شما می توانید با استفاده از رنگ کردن نیز طول عمر این چوب را افزایش دهید. برای رنگ کردن چوب ترموود می توان از رنگ های مخصوص ترموود و روغن های ترموود استفاده کرد. انجام این کار علاوه بر ایجاد زیبایی بیش تر در ظاهر این چوب ، به آن جلا می بخشد و در نهایت باعث بالاتر رفتن مقاومت ترموود در برابر شرایط آب و هوایی و محیطی مختلف می شود که این موضوع دوام و طول عمر ترموود را بیش تر از پیش می کند. البته باید توجه داشته باشید که برای دست یابی به چنین نتیجه ای باید از رنگ های مخصوص ترموود و برندهای معتبر و با کیفیت آن استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

نتیجه گیری

همان طور که در این مقاله اشاره شد ، یکی از مصالحی که امروزه در ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، چوب نمای ساختمان است. چوب ها نیز دارای انواع مختلفی هستند که چوب ترموود یکی از بهترین گزینه ها و با کیفیت ترین مصالح ساختمانی محسوب می شود. ترموود یک نوع چوب گرما دیده و بسیار مقاوم است که قابلیت استفاده در تمامی شرایط محیطی و ساخت انواع سازه های ساختمانی را دارد و از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است. چوب ترموود در هنگام ساخت تحت تاثیر دمای بسیار بالا رطوبت خود را از دست می دهد و در ساختار آن تغییراتی انجام می شود تا در نهایت به یک چوب مقاوم تبدیل می شود. طول عمر این چوب به طور متوسط 30 سال محاسبه شده است که می توان با استفاده از روش هایی مانند : رنگ کردن ، طول عمر ترموود را افزایش داد.
در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با ترموود و کاربردهای آن به همراه میزان طول عمر ترموود بیان شد تا شما بتوانید با خیال آسوده از این محصول برای ساخت و ساز استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
آخرین نوشته ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info