۴ نکته مهم در طراحی و ساخت انواع آلاچیق

آلاچیق

فهرست مطالب

آلاچیق ها با مصالح مختلفی ساخته می شوند که یکی از پر طرفدار ترین و زیبا ترین آن ها ، آلاچیق های چوبی یا آلاچیق باغی است. از این سبک آلاچیق ها بیش تر در محیط های عمومی مانند : پارک ها و تفریحگاه ها ، باغ های خصوصی و … و به طور کلی در فضاهای بیرون از منزل استفاده می شود. امروزه در مقایسه با گذشته از سبک های شیک و مدرنی برای طراحی آلاچیق های چوبی استفاده می شود که باعث دو چندان شدن زیبایی محیط می شود و زیبایی خیره کننده ای خواهد داشت. عکس آلاچیق های چوبی که در ادامه نیز مشاهده می کنید ، دارای همین سبک های خاص و مدرن هستند که می تواند محیطی زیبا و جذاب را برای شما فراهم کند.

نکات مهم در طراحی و ساخت انواع آلاچیق

۱) تاثیر استفاده از رنگ در زیبایی آلاچیق چوبی

یکی از عناصری که قبل از هر چیز و در نگاه اول چشم و نظر بیننده را در آلاچیق های مدرن به خود جلب می کند ؛ رنگ است. به همین جهت توصیه می شود در صورت تمایل در طراحی آلاچیق های چوبی از رنگ نیز استفاده شود تا زیبایی بیش تری به فضا ببخشد. آلاچیق های چوبی معمولا با استفاده از ترموود و چوب پلاست ساخته می شوند. چوب های ترموود که برای ساخت آلاچیق مورد استفاده قرار می گیرند این قابلیت را دارند که بتوان آن ها را به رنگ دلخواه در آورد و با استفاده از رنگ های مخصوص ترموود آن ها را رنگ آمیزی کرد. از طرف دیگر چوب پلاست ها نیز خود در رنگ های مختلفی ساخته می شود و به همین جهت دیگر به رنگ آمیزی پس از ساخت نیازی ندارند.

باید به این موضوع نیز توجه داشت که رنگ آلاچیق باید به گونه ای باشد که با فضای اطراف آن در تضاد باشد. به این معنی که زمانی که آلاچیق در یک محیط سر سبز ساخته می شود نباید از رنگ سبز در آن استفاده شود ؛ بلکه رنگ هایی مانند : سفید و قهوه ای می توانند در یک محیط سبز خود نمایی بیش تری داشته باشند و زیباتر به نظر برسند. یکی از مزیت های دیگری که رنگ کردن آلاچیق چوبی دارد این است که اگر بعد از چند سال استفاده ، آلاچیق جذابیت خود را از دست بدهد می توانید آن را مجدد رنگ آمیزی کرده و به این ترتیب یک آلاچیق نو داشته باشید.

۲) زیبایی بخشیدن به آلاچیق با نور پردازی

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث زیبایی بخشیدن به فضا شود ، نور پردازی است. در رابطه با آلاچیق هم به این صورت است و شما می توانید با استفاده از نور پردازی های زیبا نه تنها از آلاچیق در ساعات مختلف شب نیز استفاده کنید بلکه زیبایی آن را نیز دو چندان خواهید کرد. نور پردازی مناسب میتواند یک آلاچیق چوبی ساده را به یک آلاچیق مدرن و زیبا تبدیل کند.

۳) استفاده از گل ها و گیاهان برای زیبایی آلاچیق چوبی

از آن جایی که آلاچیق ها در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند این امکان وجود دارد که بتوان آن ها را با استفاده از گل ها و گیاهان مختلف تزئین کرد. برای این منظور می توان از گیاهان مختلفی مانند : گیاهان همیشه سبز ، گیاهان رونده و پیچک ها ، گل های زیبا و خاردار ، انواع درختچه های بومی ، انواع درختچه های پرورشی و انواع و اقسام گل ها و گیاهان دیگر استفاده کرد. با استفاده از این گیاهان در قسمت های مناسب آلاچیق نه تنها می توان پوشش بهتری برای فضای آلاچیق ایجاد کرد ، بلکه می تواند در آرامش بخشیدن به فضای آلاچیق و القای حس مثبت به افراد نیز موثر باشد.البته باید توجه داشت که اسکلت آلاچیق چوبی باید به گونه ای طراحی شود که بستر مناسبی برای رشد گیاهان نیز در آن فراهم باشد.

۴) استفاده از صندلی و نشیمن گاه های مناسب

از دیگر موضوعاتی که در طراحی و ساخت آلاچیق چوبی باید به آن توجه شود ، انتخاب صندلی های مناسب برای آلاچیق است. این صندلی ها با می توان به صورت میز و نیکمت هایی با استفاده از چوب به کار رفته در آلاچیق سفارش داد یا می توان از صندلی های دیگر برای آن استفاده کرد. انتخاب صندلی موضوعی است که کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و فقط مهم ترین نکاتی که برای آن باید در نظر گرفت ، یکی تناسب داشتن آن با محیط و راحتی آن است و دیگر این که فضای داخلی آلاچیق به گونه ای طراحی شود که از نفوذ آب به داخل آن در هنگام بارندگی جلوگیری شود.

5/5 - (1 امتیاز)
آخرین نوشته ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info