چگونه یک روف گاردن ارزان بسازیم؟ ( نکات طلایی و کاربردی)

چگونه یک روف گاردن ارزان بسازیم؟ ( نکات طلایی و کاربردی)

فهرست مطالب

ساخت روف گاردن یکی از اصلی ترین اجزای هر ساختمانی محسوب می شود. از ان جایی که به دلیل گسترش شهر نشینی و کمبود فضای سبز، نیاز به طبیعت و حضور گیاهان و یک فضای استراحت برای همه افراد ضروری است، ساخت و دیزاین روف گاردنی شیک و زیبا بهترین گزینه برای داشتن یک محیط جهت دورهمی و کسب آرامش است. به دلیل شرایط اقتصادی افراد زیادی به دنبال ساخت روف گاردن ارزان هستند اما تصور می کنند که این مکان هزینه بسیار زیادی برای ساخت نیاز دارد. در این مطلب نکاتی طلایی برای ساخت روف گاردن ارزان را بیان می کنیم. همچنین ضمن بیان مراحل تولید و طراحی آن ؛ به این سوال که چگونه یک روف گاردن ارزان بسازیم ؟ نیز پاسخ خواهیم داد. پس تا انتها همراه ما باشید.

منظور از روف گاردن ارزان ، چه نوع روف گاردنی است؟

به طور کلی مفهوم روف گاردن ارزان به روف گاردن هایی اشاره دارد که با هزینه کمتری نسبت به روف گاردن های دیگر طراحی و اجرا می ‌شوند. با این حال بسته به شرایط و نیاز های هر فرد، طراحی پشت بام ارزان ممکن است شامل انواع مختلفی از روف گاردن ها باشد. به عنوان مثال روف گاردن هایی با استفاده از گیاهان مقاوم در برابر خشکی و سرما و سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه می ‌توانند به صورت ارزان در محیط های شهری طراحی و اجرا شوند. همچنین روف گاردن هایی با استفاده از مواد سبک و مناسب می ‌توانند با هزینه کمتری نسبت به روف گاردن های دیگر، بر روی ساختمان ها نصب شوند. همچنین استفاده از سیستم های آبیاری هوشمند و کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات نیز می ‌تواند به کاهش هزینه های روف گاردن کمک کند. به طور خلاصه روف گاردن ارزان می ‌تواند شامل انواع مختلفی از روف گاردن ها باشد که با استفاده از روش ها و مواد مناسب و با کاهش هزینه های مربوط به آن، طراحی و اجرا شوند. روف گاردن های ارزان تر از روف گاردن های گران تر، با استفاده از مواد سبک ‌تر و مناسب تر، کاهش هزینه های ساخت و نگهداری و تعمیرات و استفاده از روش های طراحی و ساخت ساده تر طراحی و اجرا می ‌شوند. در طراحی روف گاردن ارزان ، استفاده از گیاهان مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی و خاک محل اجرا، می ‌تواند به کاهش هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات کمک کند. همچنین استفاده از سیستم های آبیاری هوشمند و کاهش مصرف آب، هزینه های روف گاردن را کاهش می ‌دهد.

چگونه روف گاردن ارزان بسازیم

استفاده از مواد سبک مانند کاشی، سنگ و ترموود تایل چوب نسبت به مواد سنگین و پر هزینه هزینه های ساخت را تا حد بسیار زیادی کاهش می ‌دهد. همچنین استفاده از موادی مانند مواد بازیافتی، می ‌تواند هزینه های ساخت و همچنین تاثیرات زیست محیطی را در ساخت روف گاردن ارزان کاهش دهد. در اختیار قرار دادن ابزار و تجهیزات کم هزینه و قابل حمل نیز می ‌تواند به کاهش هزینه های روف گاردن کمک کند. به عنوان مثال استفاده از ظروف کشت گیاهی، کوچک، سبک و قابل حمل می‌ تواند هزینه های ساخت و نصب این مکان را کاهش دهد.

روشهای برنامه ریزی برای ساخت روف گاردن ارزان

برای ساخت روف گاردن ارزان می ‌توان از ترموود چوب و روش ‌های برنامه‌ریزی مناسب استفاده کرد تا بتوان یک محیط شیک و زیبا ولی با هزینه های کم را پیاده سازی و اجرا کرد. در ادامه مطلب دو روش برای برنامه ‌ریزی طراحی پشت بام ارزان را شرح می دهیم.

 • انتخاب طرح اولیه قبل از اجرا

با استفاده از این روش برای ساخت روف گاردن ارزان باید طرح روف گاردن را از قبل مشخص کنید. با این کار یک میزان بودجه از حداقل تا حداکثر برای اجرای طرح مورد نظر در گرفته می شود و نوع طراحی با میزان بودجه ای که برای اجرای روف گاردن ارزان در دسترس کار فرما است، اجرا می شود. در این روش هزینه و نوع طرح برای اجرا طوری برنامه ریزی و اجرا می شوند که با بودجه هماهنگ هستند و در نهایت یک روف گاردن قیمت مناسب و ارازن ساخته می شود.

 • مشخص کردن بودجه اولیه قبل از اجرا

در این روش ابتدا یک میزان بودجه مشخص برای طراحی پشت بام ارزان و ترموود تراس درنظر گرفته می شود. پس از آن نوع طراحی مورد نظر با توجه به این میزان هزینه و بودجه انجام می شود. با استفاده از این روش انواع مختلفی از طراحی های گوناگونی که با میزان بودجه مشتری هماهنگ هستند، آماده می شوند و از بین آن ها یک نمونه انتخاب می شود.

اجزای ساخت روف گاردن ارزان

در هر دو روش طراحی و اجرای روف گاردن ارزان برای کاهش هزینه های ساخت و نگهداری روف گاردن، می ‌توان از مواد بازیافتی و قابل بازیافت استفاده کرد. همچنین در برنامه ریزی ساخت روف گاردن ارزان، باید به نیاز های آبی، شرایط آب و هوایی و نوع ساختمان توجه شود تا روف گاردن با شرایط محیطی و نیاز های ساکنین نیز هم خوانی داشته باشد.

نکات طلایی و کاربردی برای ساخت روف گاردن ارزان

کاهش هزینه ساخت روف گاردن، دغدغه افراد بسیاری است. زیرا سطح پشت بام باید در این روش به گونه ای طراحی و اجرا شود که علاوه بر زیبایی، ارزان نیز باشد. همچنین باید از مصالح و ابزار هایی برای زیبایی و انتقال طبیعت به این محیط استفاده شود که اگر این کار توسط یک تیم حرفه ای انجام نشود و یا نکات مورد نظر برای اجرای آن در نظر گرفته نشود، هزینه ساخت روف گاردن بسیار هنگفت تمام خواهد شد.

 1. محدود کردن فضا و سطح روف گاردن: با محدود کردن فضا و سطح روف گاردن، می ‌توان هزینه های ساخت و نگهداری را کاهش داد. همچنین با استفاده از این روش می توان بهره ‌وری روف گاردن مورد نظر را نیز افزایش داد.
 2. استفاده از مبلمان دست دوم: استفاده از مبلمان دست دوم می ‌تواند هزینه های ساخت و تزئین روف گاردن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.
 3. استفاده از فلاور باکس یا باکس کاشت های متحرک به جای باغچه: استفاده از فلاور باکس یا باکس کاشت های متحرک به جای باغچه می ‌تواند به کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات روف گاردن کمک کند و همچنین فضای بیشتری را برای کاشت گیاهان مختلف فراهم کند.
 4. به کار بردن خلاقیت در ساخت تجهیزات روف گاردن با وسایل بازیافتی: به کار بردن خلاقیت در ساخت تجهیزات روف گاردن با وسایل بازیافتی می ‌تواند به کاهش هزینه های ساخت و در عین حال بهبود زیبایی و استفاده بهینه از فضای روف گاردن کمک بسیاری کند.
 5. انجام آبیاری به صورت دستی به جای مکانیزه: انجام آبیاری به صورت دستی به جای مکانیزه، باعث کاهش هزینه های مربوط به آبیاری و به حفظ منابع آب می شود.
 6. خرید متریال ساخت روف گاردن از مراکز تولید کننده و بدون واسطه: خرید متریال ساخت روف گاردن از مراکز تولید کننده و بدون واسطه و به طور مستقیم می ‌تواند هزینه های ساخت را کاهش داده و باعث افزایش کیفیت متریال های استفاده شده شود.
 7. حذف هزینه های اجرای روف گاردن تا حد ممکن و اجرا توسط خود فرد: یکی دیگر از روش های ساخت روف گاردن ارزان حذف هزینه های اجرای روف گاردن تا حد ممکن و اجرا توسط خود فرد است که هم در پیاده سازی طراحی و ایده های مورد نظر موثر تر است و هم باعث کاهش هزینه های ساخت و نصب روف گاردن می شود و کیفیت اجرای و طراحی را نیز افزایش می دهد.
 8. خرید گیاهان و گل ها از گلخانه ها و مراکز اصلی: خرید گیاهان و گل ها از گلخانه ها و مراکز اصلی می‌تواند به کیفیت گیاهان و همچنین به کاهش هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیر روف گاردن کمک بسیاری کند و از طرفی نیز باعث کمک به محیط زیست و آسیب نرسیدن به آن می شود.

ساخت روف گاردن ارزان

مراحل اصلی ساخت روف گاردن

ساخت یک روف ‌گاردن به دلیل داشتن مراحل مختلف و پیچیده، نیاز به برنامه ‌ریزی دقیقی دارد تا به صورت اصولی و زیبا اجرا شود. در ادامه مطلب هشت مرحله اصلی ساخت روف گاردن ارزان را شرح می دهیم.

 • بررسی امکان ساخت: در این مرحله امکان ساخت روف‌ گاردن بر روی ساختمان بررسی می ‌شود. باید مطمئن شوید که ساختمان تحمل وزن روف‌ گاردن و امکاناتی مانند دسترسی به آب و برق را داشته باشد.
 • برنامه ‌ریزی: در این مرحله باید برنامه ‌ریزی دقیقی برای ساخت روف ‌گاردن انجام شود. این کار شامل طراحی، محاسبات ساختاری، مشخص کردن منابع مورد نیاز و برنامه‌ ریزی اجرایی است.
 • انتخاب مناسب ‌ترین مواد: برای ساخت روف‌گاردن باید مواد مناسب از جمله سازه‌ ها، پوشش ‌ها، سیستم ‌های آبیاری و … انتخاب شود. این مواد باید با شرایط آب و هوایی منطقه سازگار باشند و همچنین قابلیت تحمل وزن را نیز داشته باشند.
 • نصب سازه‌ ها: در این مرحله سازه‌ های روف‌ گاردن نصب می‌ شوند. این مرحله شامل ستون‌ ها، بلوک‌ های بتنی، بامبو ها یا چوب ‌ها است.
 • نصب و اجرای اجزا: اجزای روف‌ گاردن می ‌توانند شامل گیاهان، سنگ ‌های دکوراتیو، چوب یا مواد سبک دیگری باشند. در این مرحله این اجزای مورد نیاز به درستی نصب می‌ شوند و به سازه‌ های محکم و اصلی روف‌ گاردن ثابت می‌ شوند.
 • نصب سیستم‌ های آبیاری: برای رشد درست گیاهان، سیستم‌ های آبیاری مناسب و با کیفیتی باید نصب شوند. در این مرحله و بریا انتخاب سیستم آبیاری باید نکاتی مانند فاصله ‌های آبیاری، نوع آبیاری، سیستم آبیاری قطره ‌ای و سایر انواع سیستم ‌های آبیاری بررسی شود.
 • نصب سیستم‌ های روشنایی: در صورتی که قصد استفاده از روف‌گاردن در شب را دارید، باید سیستم روشنایی مناسبی برای این محل نصب کنید. این سیستم شامل نور پردازی، لامپ ‌های برقی و سایر سیستم‌ های روشنایی است.
 • تزئین: در این مرحله به تزئین و دکوراسیون روف‌گاردن پرداخته می ‌شود که شامل انتخاب گیاهان موجود در روف‌ گاردن و موارد دیگر مانند مبلمان باغچه، زیره‌ کاری و سایر امکانات دکوراسیون است. این مرحله به شما اجازه می ‌دهد تا روف‌ گاردن را به یک فضای زیبا و آرامش‌ بخش تبدیل کنید.

اجرای روف گاردن ارزان با بهترین متریال

نکات تکمیلی که در ساخت روف گاردن ارزان باید در نظر گرفت

ساخت یک روف گاردن زیبا و کارآمد می ‌تواند یک پروژه بزرگ و هزینه ‌بر باشد. اما با در نظر گرفتن چند نکته تکمیلی، می ‌توانید در هزینه ‌های ساخت این مکان صرفه‌ جویی کنید و یک روف گاردن ارزان بسازید. در ادامه مطلب چند نکته تکمیلی برای ساخت روف گاردن ارزان را بیان می کنیم.

 1. استفاده از مواد ارزان قیمت: با انتخاب مواد ارزان قیمت و قابل دسترس می‌ توان در هزینه ‌های ساخت روف گاردن صرفه ‌جویی کرد. برای مثال استفاده از گیاهان محلی و خاک منطقه، چوب ‌های با کیفیت اما ارزان قیمت و پوشش ‌های سبک می ‌تواند هزینه ‌های ساخت را کاهش دهد.
 2. استفاده از سازه ‌های آماده: استفاده از سازه‌ های آماده مانند مخازن آب، کانال ‌های روان کننده و سیستم‌ های آبیاری قطره ‌ای می ‌تواند به صرفه ‌جویی در هزینه ساخت و زمان کمک کند.
 3. استفاده از مواد بازیافتی: استفاده از مواد بازیافتی مانند تخته‌ های چوبی بازیافتی و گلدان ‌های بازیافتی می ‌تواند به صرفه‌ جویی در هزینه و حفاظت از محیط‌ زیست کمک کند.
 4. انتخاب گیاهان مقاوم: انتخاب گیاهان مقاوم به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی می ‌تواند هزینه ‌های مربوط به نگهداری و تعویض گیاهان را کاهش دهد.
 5. استفاده از سیستم‌های هوشمند: استفاده از سیستم‌های هوشمند مانند سیستم‌های آبیاری خودکار و سیستم‌های روشنایی با کنترل از راه دور می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری و افزایش کارایی کمک کند.

یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه ها و ساخت و اجرای روف گاردن ارزان، برون سپاری پروژه به تیم های کار بلد و حرفه ای است. یکی از بهترین مجریان روف گاردن و تیم های طراحی پشت بام ارزان مجموعه رسپینا وود است که سال های بسیار زیادی تجربه فعالیت در این زمیه را دارد و در کنار کیفیت، میزل بودجه کار فرما را نیز در نظر می گیرد. برای اطلاع از قیمت و سفارش ساخت روف گاردن ارزان ولی زیبا، می توانید به صفحه طراحی و اجرای روف گاردن مراجعه کنید.

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم ساخت و طراحی پشت بام ارزان باید با استفاده از ابزار و مصالح ارازن ولی با کیفیت انجام شود. همچنین این عملیات نیازمند تجربه طولانی و سابقه زیاد است که بتوان یک طراحی شیک را با میزان بودجه کارفرما هماهنگ و اجرا کرد. بهترین کار برای ساخت روف گاردن ارزان ولی شیک و زیبا، سفارش این خدمات از مجموعه های با سابقه و مجرب مانند رسپنا وود است که از بهترین متریال قیمت مناسب برای اجرای این مکان استفاده می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
آخرین نوشته ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info