تشخیص ترمووود اصلی از تقلبی

تشخیص ترمووود اصلی از تقلبی

فهرست مطالب

آیا می دانید دلیل وجود ترموود و چوب ترموود ضد اب تقلبی در بازار چیست؟ یا اینکه چرا بازه قیمتی ترمووود اینقدر متنوع است؟ دلیل عرضه ترمووود با کیفیت های متفاوت در بازار چیست؟ روش های تشخیص ترمووود اصلی از تقلبی چیست؟ در ادامه این محتوا پاسخ تمامی سؤالاتی که ممکن است در ذهن شما نقش بسته باشد را خواهید یافت پس تا انتها همراه ما باشید. همچنین در صورتی که به دنبال خرید و قیمت ترموود با کیفیت برای انواع مصارف هستید می توانید به صفحه قیمت ترمووود مراجعه نمایید.

با توجه به این موضوع که ترموود یکی از پرکاربرد ترین متریال های ساختمان سازی است و از میزان تقاضای بالایی برخوردار است، وجود ترموود تقلبی در بازار دور از تصور نیست.

 

دلایل استفاده از ترموود اصلی

ترموود تقلبی نسبت به ترموود اصل از قیمت مناسب تری برخوردار است، پس چرا باید از ترموود اصل استفاده کنیم؟ اگر این سوال ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده است باید بگویم که ترموود تقلبی باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت:

 1. ترموود تقلبی به دلیل کیفیت پایین چوبی که در ساخت آن استفاده شده در مدت زمان کوتاهی شروع به ترک خوردن می کند.
 2. این نوع چوب تقلبی در فصول سرد سال کوچک تر و در فصول گرم بزرگ تر از سایز معمولی خود می شود.
 3. ترموود تقلبی در مدت زمان کوتاهی آب و رطوبت را جذب می کند.
 4. ترموود غیر اصل در هنگامی که رطوبت و یا آب در مجاورت آن قرار گیرد تغییر شکل می دهد و دیگر به حالت اولیه خود باز نمی گردد.
 5. ترموود تقلبی هنگامی که مدتی در مجاورت رطوبت قرار داشته باشد علاوه بر اینکه تغییر رنگ داده و خاکستری شده دچار قارچ نیز می شود.

 

استعلام قیمت و مشاوره رایگان

برای استعلام قیمت و مشاوره رایگان در خصوص محصولات و خدمات مجموعه رسپیناوود با ما تماس بگیرید.

 

ویژگی های ترموود اصلی و تقلبی

برای تشخیص ترموود اصلی از تقلبی ابتدا باید از ویژگی های ظاهری ترموود اصلی و تقلبی اطلاع داشته باشید. در ادامه به معرفی ویژگی های ترموود اصلی و تقلبی می پردازیم.

ویژگی های ترموود اصلی

 • ترموود اصل چگالی و تراکم بالایی دارد.
 • ترموود اصل وزن کمتری نسبت به نمونه های تقلبی دارد.
 • پروفیل های ترموود اصل همه دارای ضخامت 2 سانتی متری هستند.
 • ترموود اصل در برابر فشار، شکستگی و پیچ خوردگی مقاومت بیشتری نسبت به نمونه های تقلبی از خود نشان می دهد.
 • ترموود اصل تیره رنگ است.
 • ترموود اصلی دارای گره های کمتری نسبت به ترموود تقلبی است.
 • ترموود اصلی به دلیل تست کیفیت چوب آن دارای گواهی کنترل کیفیت است.
 • ترموود های اصل ظاهری تمیز و یک دست دارند که هیچ نشانه ای از شکستگی و سایر آسیب ها روی آن مشاهده نمی شود.
 • ترموود اصلی در مجاورت با رطوبت و آب مقاومت بالایی دارد و تغییر رنگ، شکل و اندازه نمی دهد.

 

استفاده از ترمووود اصلی

 

ویژگی های ترموود تقلبی

اطلاع از ویژگی های ترموود تقلبی می توان به شما در تشخیص ترموود اصلی از تقلبی کمک بزرگی داشته باشد.

 • ترموود تقلبی با توجه به وزن بالایی که دارد از تراکم و چگالی پایین تری نسبت به نمونه های اصل خود برخوردار است.
 • پروفیل های ترموود تقلبی ضخامتی بیشتر و یا کمتر از 2 سانتی متر دارند.
 • ترموود های تقلبی مقاومت کمی در برابر شکستگی، فشار و پیچ خوردگی داشته و به راحتی آسیب می بینند.
 • ترموود تقلبی رنگ روشن تری نسبت به نمونه های اصلی دارد.
 • ترموود تقلبی دارای گره های فراوان است.
 • ترموود تقلبی در مجاورت آب تغییر رنگ، شکل و اندازه می دهد.

 

مزایای استفاده از ترموود اصلی

مزایای استفاده از ترموود اصلی چیست؟ با دانستن مزایای چوب ترموود اصلی و آسیب های ترموود تقلبی ماندد قارچ،هزینه ی زیاد و … دیگر به سراغ ترموود تقلبی نخواهید رفت. همچنین اگر به دنبال خرید و اطلاع از قیمت ترموود اصل و با کیفیت ولی ارزان هستید، با مراجعه به صفحه قیمت ترموود می توانید با استفاده از فرم استعلام قیمت، ترموود مناسب محیط خود را انتخاب کنید یا با کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار کنید.

 • افزایش دوام و طول عمر بیشتر: ترموود اصل با توجه به کیفیت بالایی که دارد دارای دوام بالایی نیز هست و مدت زمان بیشتری می توان از آن استفاده کرد.
 • کاهش هزینه ها: یکی از ویژگی های دوام و طول عمر بالای ترموود اصل این است که نیاز به تعمیرات و تعویض را کاهش داده و از این طریق در هزینه ها صرفه جویی می کند.
 • بافت یکنواخت و زیبا: ترموود اصل علاوه بر تراکم و چگالی بالایی که دارد بافت یکنواخت و زیبایی بیشتری نسبت به نمونه های تقلبی خود دارد و فضا را زیبا تر می کند.
 • مقاومت در برابر شرایط محیطی: ترموود اصلی به دلیل اینکه به تعادل دمایی رسیده است در برابر شرایط محیطی اعم از جذب رطوبت، تغییر شکل و… مقاوم است.
 • عاری از حشرات و کاهش پوسیدگی: ترموود اصلی به دلیل دمای بالایی که در آن قرار گرفته است تمامی حشرات موجود در چوب آن از بین رفته و در برابر حشرات، قارچ ها و پوسیدگی مقاوم است.
 • سهولت در جابجایی: به دلیل سبک وزن بودن ترموود اصل می توان آن را به راحتی جابجا کرد.
 • مقاومت در برابر رطوبت: به دلیل چگالی بالای ترموود اصل در برابر آب و رطوبت مقاوم است به همین دلیل می توانید با خیالی آسوده آن را شسته و تمیز کنید.
 • بی ضرر بودن برای انسان: در ساخت ترموود اصل از هیچ مواد شیمیایی استفاده نمی شود به همین دلیل می توان ادعا کرد که این محصول هیچ ضرری برای انسان ندارد و می توان با خیالی آسوده از آن استفاده کرد.
 • عایق سرما و گرما: چوب ترموود اصل به دلیل حرارت بالایی که می بیند تقریباً رطوبت خود را از دست می دهد و مقدار کم رطوبت باقی مانده به صورت یکنواخت در کل چوب پراکنده می شود، به همین دلیل می توان گفت که ترموود اصل عایق حرارت است.

 

مزایای استفاده از ترمووود اصلی

 

معایب استفاده از ترموود تقلبی در خانه

به نظر می رسد ترموود تقلبی به دلیل ارزان بودن گزینه مناسب تری برای استفاده در منزل باشد اما آیا این موضوع واقعیت دارد؟ ترموود تقلبی با توجه به معایبی که دارد نه تنها باعث کاهش هزینه ها نمی شود بلکه هزینه های کل را به صورت چشمگیری افزایش میدهد. اما چطور؟ در ادامه به توضیح این موضوع خواهیم پرداخت.

 • دوام پایین: با توجه به کیفیت پایین چوب استفاده شده در ترموود های تقلبی این محصولات از دوام کمتر و در نتیجه طول عمر کمتری برخوردار هستند.
 • آسیب پذیری نسبت به شرایط محیطی: به دلیل آنکه ترموود های تقلبی به تعادل دمایی نمی رسند در نتیجه مقاومت لازم برای استقامت در برابر شرایط محیطی را نداشته و به راحتی آسیب می بینند.
 • تغییر رنگ و پوسیدن در مجاورت با رطوبت: به دلیل مقاومت پایین این محصول در برابر رطوبت به راحتی رطوبت و آب را جذب کرده و پس از مدت کوتاهی تغییر رنگ داده و می پوسد.
 • جابجایی پر دردسر: ترموود های تقلبی نسبت به نمونه های اصلی خود سنگین وزن تر بوده و در جابجایی به صرف هزینه و انرژی بیشتر نیاز دارند.

شرایطی که در بالا به آنها پرداختیم چند گزینه از مشکلات استفاده از ترموود های تقلبی است. با توجه به اینکه ترموود های تقلبی آسیب پذیری بالایی و طول عمر کوتاهی دارند، با هر بار آسیب دیدن نیازمند تعمیر و یا جایگزین کردن هستند. در نتیجه هزینه نهایی برای استفاده از ترموود تقلبی در برابر ترموود اصلی در مدت زمانی مشابه به میزان قابل توجه ای بیشتر خواهد بود.

 

سخن نهایی

به دلایلی که در بالا به آن پرداختیم می توان به صراحت گفت که نیاز است از ترموود اصلی استفاده شود و سعی بر آن بود تا به صورت کامل شما را در تشخیص ترموود اصلی از تقلبی یاری دهیم. حال اگر به دنبال شرکت ترموود هستید که بتوانید با خیالی آسوده ترموود اصلی و با کیفیت را خریداری کنید می توانید با مراجعه به سایت رسپیناوود خریدی مطمئن و امن را داشته باشید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت دقیق و بروز ترمووود به صفحه قیمت ترمووود مراجعه نمایید و پس از اطلاع از قیمت های اصلی و بروز محصولات اقدام به خرید کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
آخرین نوشته ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info