کاربرد چوب ترمو در دکوراسیون داخلی چیست؟

6 کاربرد چوب ترمو در دکوراسیون داخلی

فهرست مطالب

100 ايده جذاب دکور با چوب ترمو

یکی از بخش ها و قسمت های مهم در هر ساختمان دکوراسیون داخلی آن است که نقش بسیار زیادی در افزایش زیبایی و جذابیت ساختمان دارد.

فضای داخلی هر ساختمان محلی است که افراد بیش ترین ارتباط را با آن دارند و به همین جهت است که باید به نحوی طراحی شود که بتواند محیط داخلی جذابی را برای کار یا زندگی فراهم نماید.

برای ساخت دکوراسیون داخلی ساختمان از مواد و متریال مختلفی می توان بهره گرفت که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. یکی از مصالح پر کاربرد در این زمینه استفاده از نمای چوبی داخل ساختمان است.

چوب ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود که یکی از مقاوم ترین و پر استفاده ترین انواع چوب برای ساختمان سازی و ساخت دکوراسیون داخلی ، چوب ترموود است. این نوع چوب از ویژگی های خاصی برخوردار است که سبب شده به یک محصول خاص و پر طرفدار  در تبدیل شود.

در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی چوب ترموود در دکوراسیون داخلی و بیان مزایای آن ، شما را با کاربرد چوب ترمو در دکوراسیون داخلی آشنا کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

آشنایی با چوب ترموود

کاربرد ترموود در دکوراسیون داخلی

همان طور که می دانید چوب ترموود یا چوب ترمو یکی از انواع مختلف چوب است که معمولا از چوب درخت کاج و در برخی از موارد نیز از چوب درخت ون یا زبان گنجشک ساخته می شود.

این چوب در طی فرایند ساخت در معرض دما و حرارت بالایی قرار می گیرد که باعث می شود شیره و صمغ موجود در چوب و رطوبت آن خشک شود و در نتیجه به مقاومت بالایی دست پیدا کند.

به طور کلی می توان گفت چوب ترموود در اثر حرارت بسیار بالا خشک سازی می شود و به یک چوب قابل استفاده برای ساختمان سازی و مواردی از این قبیل تبدیل می شود.

این نوع چوب در دمای حدود 180 تا 220 درجه سانتی گراد حرارت می بیند و به این ترتیب صمغ موجود در آن و رطوبت اضافی چوب به طور کامل از بین می رود و در نهایت یک چوب کاملا مقاوم ایجاد می شود.

این نوع چوب دارای تفاوت هایی با چوب های معمولی است که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

تفاوت های ترموود با چوب های معمولی

ترموود

چوب های ترمووود در مقایسه با چوب های معمولی دارای تفاوت هایی هستند که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از :

مزایای چوب ترموود

با توجه به موارد گفته شده در قسمت قبل در رابطه با تفاوت های چوب ترموود و چوب معمولی می توان مزایای زیر را برای ترموود بیان کرد :

کاربرد چوب ترمو در دکوراسیون داخلی

با توجه به مزایا و ویژگی هایی که در رابطه با چوب ترموود در قسمت های قبلی بیان شد ، می توان گفت که این چوب یکی از متریال و مصالح کاربردی برای ساختمان سازی است که علاوه بر فضای بیرونی ساختمان ، نقش به سزایی در ساخت دکوراسیون داخلی ساختمان دارد.

در این بخش قصد داریم به بیان برخی از مهم ترین کاربردهای دکور با چوب ترمو بپردازیم و برخی از طرح های آن ها را جهت ایده گرفتن به شما نشان دهیم.

همان طور که گفته شد دکوراسیون داخلی با چوب ترموود به دلیل داشتن قابلیت های فراوان و انعطاف پذیری بالا برای ساخت سبک های مختلف دکوراسیون قابل استفاده است. برخی از مهم ترین این کاربردها عبارتند از :

۱ - ساخت کفپوش چوبی با ترموود

کفپوش ترموود

یکی از مهم ترین کاربردهایی که امروزه چوب ترموود در ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی دارد ، ساخت کفپوش های چوبی است. استفاده از کفپوش ترموود علاوه بر زیبا سازی محیط و داشتن دوام بالا ، به دلیل داشتن ساختار طبیعی برای سلامتی کودکان و بزرگسالان ضرری ندارد و یک محصول ایمن محسوب می شود.

کفپوش با چوب ترمو
ساخت کفپوش چوبی

۲ - ساخت دیوارپوش چوبی با ترموود

دیوار پوش با چوب ترمو

از دیگر موارد کاربرد چوب ترموود در دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار می توان به طراحی دیوارهای داخلی با استفاده از طرح های مختلف این چوب اشاره کرد که باعث می شود نما و جلوه خاصی در محیط داخلی ساختمان داشته باشد و در اولین نگاه به چشم بیننده بیاید.

دیوارپوش ترموود

۳ - ساخت محصولات چوبی با ترموود

کتابخانه چوبی با ترموود

در دکوراسیون داخلی منزل محصولات زیادی را می توان با استفاده از چوب ترموود تولید کرد و مورد استفاده قرار داد که هر کدام از آن ها می توانند زیبایی محیط را افزایش دهند. از جمله انواع این محصولات می توان به : کتابخانه های چوبی ، کابینت ها ، پارتیشن ها ، میز و صندلی های چوبی و … اشاره کرد.

پارتیشن چوبی با ترموود
کابینت چوبی با ترموود

۴ - ساخت پوشش سقف با ترموود

پوشش سقف با ترموود

ساخت پوشش های چوبی برای سقف نیز مانند دیگر وسایل چوبی می تواند القا کننده حس خوب و گرمای خاصی به فضای داخلی ساختمان باشد و احساس حضور در طبیعت را در افراد ایجاد کند. پوشش چوبی مورد استفاده برای سقف را می توان با نورپردازی های اصولی و درست ، زیباتر کرد.

پوشش سقف ترموود

۵ - ساخت راه پله چوبی با ترموود

راه پله با ترموود

همان طور که گفته شد چوب ترموود مقاومت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل یکی دیگر از کاربردهای آن برای ساخت راه پله های چوبی در ساختمان است.

این نوع راه پله ها که دارای طراحی های زیبا و جذابی هستند در ساختمان های دوبلکس مورد استفاده قرار می گیرند و جلوه بسیار زیبا و خاصی را به فضای داخل ساختمان می بخشند.

از این نوع راه پله ها در هتل ها و ساختمان های مجلل نیز استفاده می شود.

راه پله چوبی ترموود

۶ - ساخت فضای داخلی سونا و استخر با ترموود

فضای اطراف استخر با ترموود

یکی دیگر از بخش های مهم ساختمان که از چوب برای ساخت آن استفاده می شود ، فضای سونا و استخر است.

چوب های ترموود به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر رطوبت و نفوذ آب گزینه بسیار مناسبی برای ساخت محیط سونا و استخر هستند و در چنین شرایطی دچار پوسیدگی نمی شوند.

همچنین به دلیل مقاومت بالایی که چوب ترموود در برابر حرارت بالا دارد ، برای ساخت اتاقک های سونا بسیار مناسب است.

اتاق سونا با ترموود

نتیجه گیری

همان طور که در این مقاله اشاره شد ، یکی از مهم ترین قسمت ها در هر ساختمان ، دکوراسیون داخلی و فضای درون آن است که افراد بیش ترین تماس را با آن دارند.

برای ساخت فضای داخلی ساختمان از مصالح مختلف می توان استفاده کرد که هر کدام از آن ها بسته به نوع ساختمان و میزان بودجه ای که برای ساخت آن در نظر گرفته شده است ، انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مصالحی که از گذشته تا کنون طرفداران زیادی داشته و نسبت به سایر متریال زیبایی بیش تری را در محیط ایجاد می کند ، چوب است.

چوب ها دارای انواع مختلفی هستند و با کیفیت های گوناگونی به بازار عرضه می شوند. یکی از پرکاربرد ترین و مقاوم ترین انواع چوب ها ، چوب ترموود است که به دلیل داشتن ویژگی های برجسته و خاصی که دارد ، توانسته طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد. چوب ترموود در دکوراسیون داخلی کاربردهای فراوانی دارد و برای ساخت کفپوش ، دیوار پوش ، راه پله ، محصولات چوبی ، فضای اطراف استخر و سونا و … مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله سعی شد ضمن بیان ویژگی ها و مزایای استفاده از چوب ترموود ، برخی از مهم ترین این کاربردها همراه با تصویری جهت ایده گرفتن به شما ارائه شود.

شما می توانید بر اساس میزان بودجه ای که در اختیار دارید و همچنین با توجه به نوع ساختمان مورد نظر خود ، هر کدام از موارد گفته شده را سفارش داده و برای زیبا سازی ساختمان خود به کار ببرید.

برای دریافت قیمت ترمو وال به سایت مراجعه کنید.

 

فرم ثبت سفارش

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نشانی:
4.9/5 - (14 امتیاز)
آخرین نوشته ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
رسپیناوود1

گروه صنعتی رسپینا چوب راشین

۰۲۱۲۲۷۳۴۹۹۸ / ۰۲۱۲۲۲۳۱۲۵۳ / ۰۹۱۲۲۲۴۴۱۲۸

<< لیست قیمت چوب ترموود فنلاندی >>

نرخ (قیمت روز یورو)

قیمت

مقطع

جنس

836,000

27 یورو

16*92  - 118 SHP

فنلاندی

490,000

29 یورو

16*92  UTV

فنلاندی

992,000

32 یورو

19*92  - 95 SHP 118

فنلاندی

1,116,00 

36 یورو

20*140  UTV

فنلاندی

1,300,000

42 یورو

26*92 * 118 SHP

فنلاندی

1,900,000

62 یورو

42*42  - 92 - 68

فنلاندی

2,000,000

65 یورو

42*140

فنلاندی

شرکت بازرگانی رسپیناوود راشین ترموود فنلاند ترموود فنلاند.

طراحی ، فروش و اجراء تخصصی نمای بیرونی ساختمان با چوب های فرآوری شده ترموود فنلاندی و ایرانی و چوب پلاست بدون واسطه با نصاب و جوشکار سراسر کشور.

www.respinawood.info